„Na mistrovské boje je třeba se patřičně nachystat, to není nic nového,“ ví hlavní trenér a ikona dobřanských hokejbalistů Václav Šlehofer starší.

„K tomu nám poslouží tradičně u hráčů oblíbená letní příprava. Zápasy o body sice vypuknou až začátkem září, ale my se v současné době zaměřujeme mj. na souhru, fyzickou kondici, zapracování nových hráčů. Dalším cílem je také utužení party – to zkrátka ke kolektivnímu sportu patří.“

Dobřanští hokejbalisté mají v plánu odehrát několik přípravných utkání,v jednání je účast na turnajiv Novém Strašecí (18. 8.).V Dobřanech chtějí v rámci oficiálního otevření nového hokejbalového areálu 1. září uspořádat turnaj s názvem Souboj měst, na kterém již potvrdil účast tým z Nového Strašecí, Buldoci Stříbro av jednání je start Českých Budějovic. Na turnaji by se kromě celků mužů měly představit i mládežnické týmy zúčastněných klubů.

Ještě před zahájením letní přípravy vyrazili hokejbalisté Snacku za obhajobou vítězství na letním hokejbalovém turnaji Prázdninová šou v Přelouči.

„Letos jsme dorazili s jádrem týmu, který v sezoně hájí barvy Dobřan. Navíc náš dres oblékli hosté David Šperl a Vlasta Mikoláš (oba již v Dobřanech působili), dále Martin Remiáš, Jakub Voves, Milan Hoffman a David Ryss,“ říká Václav Šlehofer starší.

Sedm účastníků bylo rozděleno do dvou skupin, přičemž Dobřany nastoupily v té početnější, čtyřčlenné. Po dvou výhrách a jedné porážce s týmem Kenya proklouzl Snack do semifinále.

„Tam začala naše superjízda a výhrou 5:2 nad Kolínem jsme si zajistili postup do finále. V něm jsme zopakovali výtečný výkon ze semifinále, který stačil k výhře 3:0 nad Kenyou. Čili vendeta za skupinu se povedla a my jsme obhájili vítězství v turnaji na východě Čech,“ popsal triumf svého týmu Václav Šlehofer starší.

„Velmi dobře zahráli mladí bratři Brtníkové, nejlepším střelcem a vítězem v kanadském bodování turnaje se stal Dan Kovářík mladší,“ dodal spokojený dobřanský kouč.