Vduelu pátého kola porazili díky brankám Šeba a Kozáka dosud vedoucí HBC Pento Most 2:1 a vtabulce se posunuli na druhé místo za kladenskou Habešovnu. Ta zdolala Ústí nad Labem 5:2 a po čtyřech odehraných zápasech má na svém kontě plný bodový zisk.

„V první třetině jsme nehráli dobře. Špatně jsme se pohybovali a soupeř se dostal do několika šancí. Naštěstí nás podržel brankář Honza Marek, který je vsoučasnosti jedním znejlepších gólmanů vrepublice,“ uvedl trenér Snacku Dobřany Petr Chvojka.

„O přestávce jsme si to všatně vyříkali a od druhé třetině už jsme se pohybovali mnohem lépe,“ dodal Chvojka.

Přesto se vedení ujali hosté brankou Poláčka. „Prohráli jsme ve vlastní třetině vhazování a hráč hostí to trefil přesně ktyči,“ poznamenal kouč domácích kvedoucí brance Mostu.

Zlepšený pohyb dobřanských hokejbalistů vedl ještě ve druhé třetině kotočení skóre. Nejprve využil početní výhodu Jakub Šebo a srovnal na 1:1, další přesilovku pak využil Václav Kozák. Ten zaznamenal nejen svůj první extraligový gól, ale nakonec i gól, který rozhodl o osudu utkání.

„Soupeř to oslabení sehrál špatně. Jeho hráči se hodně vytáhli a už mě nestačili zblokovat. Dostal jsem dobrou přihrávku do prostoru od Pavla Babky, počkal jsem si, co udělá brankář, a pak zamířil mezi jeho betony. Naštěstí je nestačil sevřít včas a spadlo to tam,“ popsal šťastný střelec rozhodující gól.

Ve třetí třetině se soupeř snažil o vyrovnání, ale obrana Dobřan včele sbrankářem Janem Markem již nekapitulovala.

Kouč Petr Chvojka tak mohl se svým týmem oslavit již třetí domácí výhru, mrzel ho však způsob, jakým hráči sehráli závěr střetnutí.

„Zbytečně jsme si to zkomplikovali. Hráli jsme přesilovku pět na tři a poslední minutu a půl jsme mohli dohrát vklidu. Vyloučení našich dvou hráčů byla zcela zbytečná Naštěstí se nám vítězství podařilo uhájit,“ dodal Petr Chvojka.

Druhý západočeský zástupce vextralize HBC Škoda Plzeň porazil 2:1 po samostatných nájezdech poslední celek tabulky KEB Kladno. „Byli jsme lepším týmem a věřili jsme, že trestná střílení zvládneme,“ uvedl plzeňský kouč Vojtěch Votava.

TJ Snack Malý Dobřany – HBC Pento Most 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Branky: 24. Šebo, 28. Kozák – 21. Poláček. Střely: 28:29. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0.

Ostatní výsledky 5. kola: HBC Škoda Plzeň – KEB Kladno 2:1 ss (1:0, 0:0, 0:1), Habešovna – Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), Karviná – Vlašim 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), Hradec Králové – Sudoměřice 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), Letohrad – Opava 5:2 (1:1, 1:0, 3:1).

Pořadí na čele: 1. Habešovna 12 bodů (skóre 17:6), 2. Snack Dobřany 11 (19:11), 3. Most 9 (23:11).