Obhájce titulu z týmu CK Příbram Gastro naposledy v Plzni ovládl desátý díl série Grand Prix Baxant a zase o něco zvýšil luxusní náskok v čele průběžného pořadí.

Lehké to neměl. Do Plzně vedle jezdců z Příbrami a stáje AC Sparta dorazil kompletní tým ČEZ Tábor v čele s Martinem Hunalem a Janem Nesvadbou. V silné sestavě přijeli i mladíci z ČS Specialized týmu a lídr David Zadák v nabité konkurenci vybojoval skvělé osmé místo.

„Tentokrát to hodně bolelo. Na Rapidu se sešla spousta dobrých závodníků a pořád se něco dělo,“ uvedl Boubal, který v probíhajícím ročníku skončil nejhůř třetí a dvakrát druhý. Jinak vítězil, a to jen s minimální podporou týmu.

Boubal s parťákem Martinem Hebíkem, kterým sekundoval domácí Michal Kesl (NejlevnejsiPneu.cz), také hned v úvodu zaútočili. Před hlavním polem vydrželi kroužit necelých šest kol, ale i to stačilo Keslovi, aby nakonec skončil pátý. Trio uprchlíků bylo dostiženo zásluhou aktivity jezdců ČEZ Tábor a Sparty. V bodováních ale dál kraloval Boubal. Ze sparťanů si vedl nejlépe Jan Ryba, a i když skončil pod stupni vítězů, v sérii se znovu osamostatnil na průběžně druhé příčce před Hebíkem.

Zbývající medailové pozice v závodě obsadili dráhaři Nicolas Pietrula a Denis Rugovac. Pietrula si navíc těsně vybojoval puntíkatý dres pro nejaktivnějšího jezdce měsíce, který bude hájit už příští středu opět v Plzni.

Ženám kralovala Petra Ševčíková (Dukla Praha). Závod juniorů vyhrál Karel Arlt z Tábora, třetí skončil Daniel Bittner ze Sparty. V kategorii Masters zvítězil Petr Ruman (Cyklo Atom), bronz bral biker Milan Spěšný (MS Bike Academy). V žákovském IL Sano Cupu vyhrál Richard Kobr (Dukla Praha) před Matoušem Rubášem (AC Sparta).

Výsledky GP Baxant (55 km, čas 1:13:26 hod.): 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 27 b., 2. Pietrula (Dukla Praha) 18, 3. Rugovac (Favorit) 15, 4. Ryba (AC Sparta) 12, 5. Kesl (NejlevnejsiPneu.cz) 9, … 7. Hebík (CK Příbram Fany Gastro) 9. Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Boubal 322 b.. 2. Ryba 253, 3. Hebík 248, 4. Rugovac 200.