Vrátí se do míst, kam chodili už jako mladíci fandit. Teď budou v roli hlavních favoritů, i když do celkového pořadí „malého mistráku“ nezasáhnou, protože pojedou pouze tady. Berou to jako přípravu na Rallye Hustopeče (17.-18. června), třetí závod mistrovství ČR.

„Loňské rychlostní zkoušky nás mile překvapily, místy se podobaly právě těm šotolinovým hustopečským,“ uvedl Václav Pech den před slavnostním startem Lak Racing Rallye Plzeň.

Po Rallye Český Krumlov se jim podařilo vůz připravit.

Loni se rallye do okolí Plzně vrátila po více než třiceti letech.
Po roce se chystá Rallye Plzeň, měl by jet i domácí favorit Pech

„Změny v nastavení auta se nám zde povedlo úspěšně vyzkoušet. Proto jsme se i letos rozhodli pro takové ‚ostré‘ testování. Očekáváme ale těžký závod a tvrdou bitvu o stupně vítězů. Přece jen charakter jednodenních soutěží je jiný a bývá více vyrovnaný,“ doplnil Pech, který bude s Uhlem obhajovat loňské prvenství.

„První erzeta startuje ze Všerub, kde bydlí Petr, a začátek vede po úzké, klikaté cestičce kolem jejich pastvin s dobytkem. Mám od něj nůž na krku, že nesmím poškodit ohradníky, jako se mi to povedlo výletem na louku na Valašce. Nevím, jestli se budu soustředit víc na krávy, nebo na jízdu,“ usmál se Pech.

Rallye Plzeň začíná dnes v 19.30 slavnostním startem z plzeňského náměstí Republiky, kde bude o den později v 9.00 i ostrý start.

STUPNĚ VÍTĚZŮ. Posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel vystoupala na konci 49. ročníku Rallye Český Krumlov na stříbrný stupínek za vítězným Janem Kopeckým.
Pech prohrál na Krumlově jen o pár vteřin s úřadujícím šampionem