A to hlavně díky triumfu ve čtyřhře na grandslamovém turnaji v Paříži, kde společně s Lucií Hradeckou připomněly 21 let starý triumf Heleny Sukové a Jany Novotné.

I ona ovšem v tomto vánočním čase odložila tenisovou raketu a plnými doušky si užívá vánoční pohody.

„Je to pro mě krásný čas strávený s rodinou, možnost obdarovat své blízké něčím, co jim udělá radost a v neposlední řadě možnost dát si pořádně do nosu,“ směje se plzeňská rodačka Andrea Hlaváčková.

Jak jste zvládla tradiční předvánoční shon? Kupujete dárky s předstihem, nebo to necháváte na poslední chvíli?
Ze mě si dělají všichni srandu, že jsem na dárky expert a mám vše připravené pomalu od září. Já si od druhé poloviny roku už dávám pozor a poslouchám, co si kdo přeje. Promyslím si to, aby mi pak právě nenastal ten shon na poslední chvíli.

Během roku hodně cestujete a doma patrně trávíte minimum času. Je tomu jinak o Vánocích? Kde a s kým trávíte Štědrý večer?
Právě proto, že jsem většinu roku pryč, se snažím Vánoce užít doma v kruhu rodinném. Letos to bude krásné, protože dorazí i můj přítel s maminkou a sestra s manželem. Bude nás hodně a vynahradíme si poslední dvoje Vánoce, kdy jsme se nemohli sejít v takhle hojném počtu.

Dodržujete nějaké vánoční zvyky?
U nás se vše točí kolem večeře a přes den si každý dělá, tak nějak co chce. Snažíme se strávit čas spolu a večer už jen dárky a zábava.

Co si dáte ráda ke štědrovečerní večeři?
Já se nacpu kaprem od maminky, salátem podle tatínkova rodinného receptu a ručně dělanými nudlemi od dědečka.

Věnujete se během vánočních svátku nějakou formou tenisu?
Odlet do Austrálie mám hned 26. prosince, takže každý den se musím tenisu věnovat alespoň dvě hodinky. Ale snad to bude ve vánočním naladění.

Kde budete trávit Silvestra?
Silvestra strávím v Aucklandu na Novém Zélandě a určitě ne oslavou, jelikož v těch dnech už budu totiž hrát první turnaj v nové sezoně.

Dáváte si nějaká novoroční předsevzetí?
Dávám si určité cíle, kterých bych chtěla dosáhnout a k tomu patři i předsevzetí týkající se způsobu, jak těch cílů dosáhnout. Většinou je to jíst zdravě, pracovat ještě pilněji a jedno netenisové by bylo naučit se italštinu

Co byste chtěla v příštím roce v tenisu dokázat?
Moc se na příští rok těším, jelikož příprava byla tvrdá a budu lépe připravená. Od února budu mít nového trenéra, na což se velmi těším. Cíle mám, ale radši si je nechám pro sebe. Třeba své fanoušky příjemně překvapím.