„Je to historická událost, všichni se na to těšíme. Věřím, že si to užijeme,“ prohlásil před cestou do Itálie trenér plzeňských futsalistů Marek Kopecký. A to i navzdory tomu, že je ve skupině v italském Rimini čekají nesmírně těžcí soupeři. Kazašský Kairat Almaty, domácí Pesara a ruská Ťjumeň.

„A pokusíme se o malý zázrak,“ doplnil Kopecký, že cesta do další fáze bude složitá, i když dál postupují tři celky ze čtyř. „Abych řekl pravdu, moc slabin u soupeřů nevidím. Je to špička Evropy a myslím, že všichni můžou pomýšlet na Final Four,“ pokračoval kouč Interobalu, který má nastudovanou hru všech tří protivníků.

Kairat Almaty je možná vůbec největší favorit celé Ligy mistrů. Tjumeň, to je v podstatě ruská reprezentace doplněná třemi Brazilci.

„Pesaro možná nemá až takový zvuk, ale složili perfektní tým. Základní čtyřka jsou Argentinci, finalisté mistrovství světa, a k nim uruguayští reprezentanti,“ vypočítával dál Kopecký.

On sám má k dispozici výběr výhradně českých a slovenských reprezentantů, který sice dosáhl na historicky první český titul, ale teď před ním je mnohem vyšší meta. „Čeká nás tam křest ohněm,“ trpce se pousmál kouč plzeňského Interobalu.

„Ale je to velká motivace. Ligu mistrů máme za odměnu, ne za trest. Chceme se porvat i s těmi špičkovými týmy,“ doplnil odhodlaně.

„Nesmíme se bát, musíme hrát náš futsal. Ale taky bude záležet na zdravotním stavu hráčů,“ připomněl Kopecký, že ne všichni odcestovali do Itálie úplně fit. Kvůli svalovému zranění netrénoval kapitán Rešetár, zraněné rameno má i Vnuk. Může se to promítnout do taktiky?

„Já nevyznávám defenzivní styl, ale máme úzký kádr. Fyzicky to bude náročné, tomu musíme přizpůsobit taktiku,“ naznačil kouč Interobalu, že do Itálie na Ligu mistrů odjíždí tým s respektem.

Na dlouhou cestu se futsalisté vydali hned ráno, od městské haly na Slovanech vyrazili na letiště v pražské Ruzyni a odtud se přesunuli do Bologni a dál do Gabicce Mare, kde budou bydlet.

Na úvod je ve středu čeká od 17.30 věhlasný kazašský Kairat Almaty, ve čtvrtek pak ve 20.30 domácí Pesaro a na závěr v sobotu (15.00) ruská Ťjumeň.

S jakou náladou se budou vracet do Plzně?