Na seznamu přihlášených jsou totiž hned tři hráči první české desítky. Nasazenou jedničkou bude současná česká trojka Jan Hernych z I. ČLTK Praha. Ten má ve svých rukou také zkušenosti z daviscupového týmu a bude chtít zopakovat prvenství z roku 2008.

Mezi velké favority na vítězství ve dvouhře budou jistě patřit také loňský semifinalista a druhý nasazený Lukáš Rosol z Precoloru Přerov (šestý hráč českého žebříčku) a třetí nasazený Pavel Šnobel z VŠB TU Ostrava (desátý v českém žebříčku).

Svoje želízka v ohni bude mít na šampionátu také plzeňský tenis. Velkou šanci postavit se na stupně vítězů budou mít Michal Schmid ze Škody Plzeň a Miroslav Štengl z pořádající Slavie Plzeň.

Účast v hlavní soutěži má zajištěnou také Vojtěch Blažek (Škoda Plzeň o. s.), kvalifikačním sítem se budou snažit projít Milan Gosler (Lokomotiva Plzeň) a Tomáš Urban (Slavia Plzeň).

Obhájce domácího titulu z roku 2009 Jiří Vaněk se do soutěže zatím nepřihlásil.

Šampionát v Plzni začne kvalifikačními boji v pondělí 11. ledna, nový halový mistr ve dvouhře bude znám v sobotu 16. ledna. Finále čtyřhry je na programu o den dříve.

Celý turnaj je dotován celkovou částkou 200 tisíc korun. Vítěz dvouhry si odnese 64 tisíc, pro nejlepší pár je připravena odměna 20 tisíc.

Šestnáctka nejlepších

Seznam šestnácti nejvýše postavených tenistů na českém žebříčku, kteří se přihlásili do turnaje v Plzni – stav k 29. prosinci 2009:

1. Jan Hernych (I. ČLTK Praha)
2. Lukáš Rosol (Precolor Přerov)
3. Pavel Šnobel (VŠB-TU Ostrava)
4. Jaroslav Pospíšil (Precolor Přerov)
5. Lubomír Majšajdr (LTK Liberec)
6. Martin Kameník (I. ČLTK Praha)
7. Martin Fafl (SK Aritma Praha)
8. Michal Schmid (Škoda Plzeň o. s.)
9. Michal Brunclík (LTK Liberec)
10. Roman Vögeli (LTK Liberec)
11. David Šodek (Sparta Praha)
12. Dominik Süč (TC VŠ Praha)
13. Miroslav Štengl (Slavia Plzeň)
14. Marek Michalička (Praha-Topolka)
15. Lukáš Jedlička (Řevnická sportovní)
16. Antonín Adamčík (I. ČLTK Praha)