V prvním poločase bylo utkání jako na houpačce. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale poločas skončil 12:12.

Ve 39. minutě Plzeňanky sice prohrávaly 13:16, ale pěti brankami v řadě otočily na 18:16 a vedení si udržovaly až do konce utkání.

41 km - muži: zleva Michal Volf, Petr Malán a Daniel Egermeier.
Malán slavil na Rundě vítězný hattrick

„Do Vršovic jsme odjížděli s odhodláním odčinit porážku na soupeřově hřišti z jarní části minulé sezóny. Cílem bylo zvládnout úvod utkání a nedovolit soupeři, aby nám odskočil do vedení. To se nám povedlo a po velmi vyrovnaném prvním poločase se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Po změně stran se sice soupeř dostal do tříbrankového vedení, ale mezi čtyřicátou a padesátou minutou jsme vedení strhli na svoji stranu a utkání dovedli do vítězného konce. Holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, nasazení a za touhu po vítězství,“ těšilo trenéra HC Plzeň Pavla Touše.

Sokol Vršovice – HC Plzeň 24:27 (12:12)
Sestava a branky HC Plzeň: Vobořilová, Černíková – Pešičková 6/2, Dresslerová 2, Bernardová 5, Rumlová 1, Drozdová 4/1, Kovářová 1, Gregorová, Krlišová, Vaňková 7/1, Roubalová 1.
Rozhodčí: Pavel Blanar, Michal Dvořáček. Vyloučení: 4:3. ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Sedmimetrové hody: 5/4:4/4. Diváci: 65.