Bolevečtí měli již před posledními zápasy postup do čtyřčlenného play off jistý, Litičtí měli už jen malou naději. V závěrečném turnaji uspěli v jednom ze dvou zápasů, a to jim na postup do závěrečných bojů nestačilo.

HC Bolevec – HC Rakovník 2:6 (1:3, branky Bolevce: Bicek 2). Zápas měl v prvním poločase vyrovnaný průběh, šance si vytvářeli oba soupeři, úspěšnější v jejich proměňování byli hráči Rakovníka. Ve druhé půli se Bolevec marně snažil prosadit přes pečlivě organizovanou obranu protivníka, který přidal další góly po brejkových akcích.

HC Bolevec – Slavia Praha 2:13 (2:6, branky Bolevce: Bicek, Machůt). V zápase ani jednomu ze soupeřů o nic nešlo, což se projevilo především na výkonu plzeňského mužstva.

„V závěrečném dvoukole jsme se potkali s týmy, které zbytek ligy převyšují rozdílem třídy, což se projevilo i na výsledcích obou zápasů. Přesto nám tyto zápasy ukázaly, na čem je třeba před play off zapracovat, abychom se mohli těmto soupeřům zkusit vyrovnat,“ zhodnotil výkony trenér Miloslav Krýsl.

V semifinále play off čeká Bolevec, stejně jako v minulé sezoně, mužstvo Rakovníka. Plzeňané tak budou mít možnost oplatit mu loňskou porážku 1:6. „Letos máme silnější kádr, bohužel se stále projevuje určitá nesehranost. Rakovník je silné mužstvo, navíc obhájce titulu, přesto jsou naše šance vyšší než loni,“ míní brankář Michal Vacátko.

Bolevec: Vacátko – Machůt, Krýsl, Houška – Bicek, Kindl, Hynčík, Suchý, Bareš.

Praga Praha – TJ Plzeň-Litice 2:6 (2:2, branky Litic: Vychron 3, Dvořák, T. Koryťák, J. Koryťák). Litičtí měli v utkání s beznadějně posledním celkem extraligy neustálou převahu, ale dlouho nebyli schopni dát branku. V druhém poločase byla jejich převaha ještě markantnější a i přes střeleckou impotenci zaslouženě vyhráli.

HC Rakovník – TJ Plzeň-Litice 8:6 (1:2, branky Litic: J. Koryťák 2, Bárta 2, Nocar, Dvořák). V úvodu byl lepší Rakovník a zaslouženě se ujal vedení. Pak ale Plzeňané zlepšili pohyb a aktivním hrou soupeře zaskočili. Ve druhé půli svůj náskok ještě navýšili, ale po třech zbytečných chybách během 90 sekund se soupeř dostal do vedení. Čtyři minuty před koncem a za stavu 6:4 pro Rakovník sáhli Litičtí ke hře bez brankáře a vyrovnali na 6:6. Protože však potřebovali vyhrát, pokračovali v power play, bohužel během poslední půlminuty dvakrát inkasovali.

Litice: Polata, T. Koryťák, J. Koryťák, Straka, Vychron, Nocar, Dvořák, Bárta.