„Od pondělí se s juniorskou reprezentací připravují na kvalifikaci o mistrovství světa Vinkelhöfer, Linhart, Škvařil a Květoň. Bečvář a Brykner jsou od úterka na srazu B–týmu a čekají je dva přípravné zápasy proti Portugalsku. Chybí nám také dlouhodobě zraněný Strýc a Šik by se měl k týmu připojit až v příštím týdnu poté, co mu sundají sádru z ruky. Netrénoval ani brankář Motlík, který měl problémy s kolenem, ale ten by se měl zapojit během tohoto týdne,“ upřesnil Vladimír Haber.

Na pondělním tréninku se v hale 31. ZŠ na Lochotíně neobjevil ani brankář Bavlnka. „Nad jeho dalším účinkováním v Plzni visí otazník,“ naznačil kouč Haber možný odchod gólmana, který přišel před sezonou na hostování z Hustopečí.

Aby měl tedy první týden přípravy nějaký smysl, rozhodl se trenér Plzně připojit k tréninkům několik dorostenců. „Přibrali jsme hráče, kteří do nejbližšího budoucna přicházejí v úvahu k posílení áčka. Mezi nimi je také reprezentační brankář Lukáš Hurt, který se vrátil z hostování v Dukle. Trénuje s námi také Misař, který hostoval na podzim v Košutce a za nás chytal už v semifinále Českého poháru proti Karviné. O brankářské dvojici pro jarní část sezony se rozhodneme až krátce před jejím začátkem,“ uvedl Vladimír Haber.

„První týden přípravy se budeme snažit přizpůsobit našim reprezentantům, takže budeme dělat technicko–taktické věci a hodně času budeme trávit hrou na dvě brány. Kondiční příprava začne až od příštího týdne, kdy už se vrátí všichni reprezentanti a měli by už naskočit také někteří zranění. V této souvislosti jsem zapomněl na Tonara, který je zraněný od zápasu v Jičíně,“ dodal trenér Plzně Vladimír Haber.