„Rozhodně nemůžeme být spokojeni. Pomýšleli jsme na vyšší příčky a chtěli jsme minimálně o čtyři body více. Zbytečně jsme ztratili body ve Strakonicích a v Sezimově Ústí. Během sezony se ukázalo, že pokud hrajeme bez Albla a Bejvla, tak naše síla jde rapidně dolů,“ uvědomuje si trenér Slavie Josef Nový.

Jeho slova jen potvrzuje fakt, že Albl s Bejvlem dohromady nasbírali v podzimní části sezony 121 branek, což je téměř poloviny všech vstřelených gólů Slavie. Bejvl přitom odehrál z jedenácti utkání jen devět a Albl dokonce pouze osm. „Tihle dva hráči jsou v této chvíli pro nás nenahraditelní,“ ví dobře o kvalitách střeleckého dua Nový.

Další hráči, na které se může kouč plzeňského týmu spolehnout, jsou brankáři. „Myslím si, že máme nejlepší brankářskou dvojici v celé druhé lize. Výkonnost Jakuba Slavíka a Jirky Košňara je opravdu výborná. O to je ale více znát, když některá z těchto našich opor nehraje. To je náš výkon o deset dvacet procent horší,“ přiznává Nový.

S posilami do jarní části sezony vedení týmu nepočítá. „V současné době ani není kde lovit. Faktem je, že šest hráčů máme na hostování ve Starém Plzenci, ale s těmi můžeme případně počítat až v příští sezoně. To jaro musíme dohrát s tím, co máme,“ potvrdil trenér Nový.

S přípravou na odvetnou část sezony začnou házenkáři Slavie VŠ Plzeň 4. ledna, první ligové utkání v novém roce je čeká 13. února, kdy v domácím prostředí přivítají v plzeňském derby Bolevec.

„Musíme se věnovat hlavně kondici, bylo vidět, že ve druhém poločasu nám často docházaly síly. Naším cílem pro jaro je skončit do čtvrtého místa,“ prozradil Josef Nový.