A v domácím zápase, který začíná v Městské sportovní hale na Slovanech v 17 hodin, budou mít svěřenci trenéra Martina Šetlíka o motivaci postaráno také z jiného pohledu. Případným vítězstvím si totiž zajistí pro nadstavbovou část účast v elitní šestce, která si to rozdá o medaile.

„Ty dva body budeme ale potřebovat také do nadstavby, abychom se udrželi v boji o nějakou tu medaili," připomíná plzeňské levé křídlo Petr Vinkelhöfer fakt, že všechny týmy si nesou všechny body získané v základní části také do nadstavby.

Frýdek-Místek je sice v tabulce s pěti body až na předposledním desátém místě, ale jeho poslední výsledky vzbuzují respekt. V minulém kole prohrál na horké půdě Lovosic těsně 28:29 a o jedinou branku podlehl také doma Jičínu – 29:30.

„Sice jsou v tabulce dole, ale patrně se herně zvedli. Zase je fakt, že oni byli doma vždycky silní. A v tom dalším zápase to vypadá, že je Lovosice v úvodu podcenily. První poločas vyhrál Frýdek 18:10, ale potom se domácí zvedli a zápas otočili," připomíná akademický mistr světa z minulého roku Petr Vinkelhöfer.

V úvodu této sezony se potýkal s vážnou nemocí a po šesti odehraných zápasech přišlo v prosinci zranění kolena. V novém roce ovšem už odehrál všechny čtyři zápasy. „Teď se cítím dobře. Nějak jsem se s tím popasoval a jsem v pohodě," dodal plzeňský házenkář Petr Vinkelhöfer.

UPOZORNĚNÍ!

Sobotní utkání 21. kola Tipgames extraligy mezi Talentem M.A.T. Plzeň a Frýdkem-Místkem začíná oproti původnímu programu o hodinu dříve, tedy už v 17 hodin!

Klub tak vyšel vstříc sportovním fanouškům, kteří chtějí stihnout také sobotní druhý duel čtvrtfinálové série mezi hokejisty HC Plzeň 1929 a Litvínova. Ten začne v plzeňské hokejové ČEZ Areně v 19 hodin.

A s ohledem na hokej připravil Talent další speciální akci pro své fanoušky. Vstupenka na páteční zápas Plzně s Litvínovem platí zároveň i jako volný lístek na utkání házenkářské extraligy mezi Plzní a Frýdkem-Místkem!