Západočeši se dokonce v případě výhry budou vyhřívat na samotném výsluní exraligy, ale to pouze do soboty, kdy je na programu duel mezi vedoucí pražskou Duklou a druhým Zubřím.

„Hodně týmů čeká na to, až klopýtneme, ale já věřím, že poslední zápas podzimu vyhrajeme. Nesmíme příliš hledět na to, že Dvůr Králové je na posledním místě tabulky a musíme k tomu přistoupit jako ke každému jinému zápasu,“ uvědomuje si hrající asistent trenéra plzeňského týmu Martin Šetlík.

Varováním může být pro Lokomotivu nepříliš vydařené nedávné utkání proti předposlednímu Přerovu, kde se Plzeň prala o vítězství do posledních minut. „Snad se to nebude opakovat. Chtěli bychom soupeři brankově odskočit co nejdříve, abychom se nemuseli strachovat o výsledek,“ přeje si třetí nejlepší střelec extraligy.

V prvním měření sil zvítězila Plzeň ve Dvoře Králové vysoko 39:29. „Bylo důležité, že jsme se dostali brzo do vedení a neustále jsme si udržovali tříbrankový náskok. Potom jsem udělali šňůru pěti branek a bylo rozhodnuto,“ vzpomíná Martin Šetlík.

Plzeň bude doma opět spoléhat také na podporu svých fanoušků. „Jsme moc rádi, že nás chodí lidi podporovat v tak hojném počtu. Všem nám to hodně pomáhá,“ děkuje na dálku Šetlík.

Umístění Plzně je jistě jedním z nejpříjemnějších překvapení extraligy. „Očekával jsem, že bychom mohli být v první čtyřce, ale se druhým místem jsem nepočítal. O to více mě teď mrzí domácí remíza s Duklou, kdybychom vyhráli, mohli jsme být první,“ lituje Šetlík.