A to hned třikrát.

Česká dorostenecká reprezentace se v těchto dnech připravuje v Plzni na nadcházející evropský šampionát, který začne 14. srpna v Polsku.

A na závěr kempu přijdou právě tři utkání proti jednomu z favoritů Eura. S Němci se čeští házenkáři shodou okolností utkají také v základní skupině šampionátu.

„Jsem rád, že dojde na zápasy s Němci, a považuji za úspěch, že přípravu oživíme konfrontací s tak silným soupeřem. Je dobře, že na již dohodnutých zápasech nic nezměnil ani los základních skupin," říká trenér Libor Hrabal, kterému na lavičce asistuje kouč dorostu plzeňského Talentu Michal Tonar st.

Přípravné zápasy proti Německu jsou naplánovány na pátek (18.30 hodin), sobotu (17.30) a neděli (11.00).

V hale Lokomotivy mohou diváci vidět v akci také plzeňské házenkáře. Na evropský šampionát se připravují dorostenci Talentu David Bičiště, Ondřej Šafránek a brankář Filip Herajt.

V původní nominaci byl ještě plzeňský Martin Rom, ale ten z ní vypadl ze zdravotních důvodů a nahradil ho Miroslav Štohanzl z N. Veselí.

Do evropského šampionátu vstoupí český výběr 14. srpna v Gdyni utkáním s Bělorusy, na stejném místě následně sehrají i další dva duely ve skupině proti zmiňovaným Němcům a domácímu Polsku.