V házenkářské brance vybojoval nespočet těžkých zápasů. A nevzdává ani tu nejtěžší bitvu, kdy stojí tváří v tvář zákeřné nemoci.

Naštěstí na to není sám. Na jeho straně kromě rodiny stojí i jeho bývalí spoluhráči a především jeho kolegové z firmy M.A.T., které je Zdeněk dlouholetým zaměstnancem.

Kolegové v práci, přátelé a kamarádi se rozhodli uspořádat finanční sbírku. „Jejím účelem je získat prostředky na speciální léčbu nemoci ALS, kterou v České republice nehradí žádná pojišťovna,“ říká Martina Havránková, prokuristka firmy M.A.T.

Poté, co byla vyhlášena sbírka a Deník přinesl Zdeňkův příběh, začaly putovat na speciálně zřízený účet peníze.

„Máme velkou radostz toho, jak veřejnost reagovala. V současné době je na účtu 139 tisíc korun. Chtěla bych poděkovat všem, kteří dosud na podporu Zdeňkovy léčby přispěli,“ cení si Martina Havránková pomoci všech, kterým osud Zdeňka není lhostejný a chtějí pomoci.

Jedním z nich je i házenkářský internacionál a držitel stříbrné medaile z olympijských her v Mnichově v roce 1972 Vladimír Jarý, který Zdeňka trénoval v žácích Škody Plzeň.

„Zdeněk byl velmi snaživý, pracovitý v tréninku. Dotáhl to až do kádru extraligového Jatasu Plzeň (současný M.A.T. Robstav Plzeň). Později jsme se potkávali v Německu, kde jsem trénoval ve třech klubecha on chytal za Cham,“ říká Vladimír Jarý. „To, co Zdeňka potkalo, je velice smutné. Určitě na jeho léčbu přispěji,“ dodal bývalý úspěšný reprezentant.

Příležitostí, jak Zdeňkovi pomoci, bude charitativní házenkářský turnaj, který se uskuteční v sobotu 11. srpna od 9.00 hodin v areálu Slavie na Borech. Vstupné je dobrovolné a výtěžek půjde na podporu Zdeňkovy léčby. Turnaje se zúčastní osm celků včetně týmu Legend. „Účast přislíbili Martin Šetlík, Michal Tonar, Roman Bečvář st., Tomáš Bokr, Jiří Piroch či Martin Šafránek,“ říká Martina Havránková.

Při sobotním turnaji a následném charitativním zápase extraligových týmů Talentu a Dukly Praha ve čtvrtek 16. srpna v hale Lokomotivy od 18.00 hodin budou k dostání trička s logem Bojujeme za Zdendu (cena 250 korun). Jejich koupí můžete přispět na léčbu Zdeňka Hejduka.

Pomoci lze i zasláním příspěvku na účet: 284979918/0300