„Je pravda, že nás z Plzně je v nominaci hodně, ale za to, aby tady bylo závěrečné soustředění, jsme nijak zvlášť lobbovat nemuseli,“ smál se Karel Nocar, lídr národního týmu. „I ostatní kluci se tady cítí dobře. Navíc jsme tu nedávno zvládli kvalifikační zápas s Portugalskem a vždycky se nám v Plzni dařilo,“ doplnil.

Trenér Martin Lipták musel udělat v nominaci na poslední chvíli jednu změnu. Zraněného Petra Sobola z francouzského Montpellieru nahradil Tomáš Číp ze Zubří.

„Petr má problémy s kolenem. Odletěl na vyšetření ke klubovému lékaři do Montpellieru,“ vysvětloval reprezentační kouč další vynucenou změnu.
Už dříve přišel o Pavla Horáka i Davida Juříčka.

Zato plzeňská ekipa bude kompletní. Karel Nocar, Jiří Hynek, Jan Stehlík i Václav Vraný už se včera dopoledne proháněli v Městské hale na Slovanech při fotbálku.

Bundesligoví borci Petr Štochl, Filip Jícha a Alois Mráz se do přípravy zapojí až dnes. Všichni přijeli domů i s rodinami. „Bylo příjemné ještě poobědvat doma,“ hlásil Filip Jícha.

Z německého Kielu dorazil až na silvestra. Podobně na tom byli i Štochl s Mrázem.

„V Německu je zvykem hrát i mezi svátky, chodí hodně lidí. Na příští sezonu plánují hrát i 1. a 2. ledna, ale proti tomu už se hráčská asociace bouří,“ přidal zajímavý pohled Mráz, spojka bundesligového Wetzlaru.

Z klubových povinností už pomalu ale všichni přepínají na ty reprezentační. „Nervozita ale přijde až postupem času,“ nepřipouští si zatím Jícha tlak veřejnosti. Ostatně z Kielu, nejlepšího klubového celku, je na něj zvyklý.

Z toho, že je málo času na přípravu, nejlepší střelec minulého ročníku Ligy mistrů obavu nemá. „Už na podzim při turnaji v Polsku se ukázalo, že se dá i za krátkou dobu udělat kus práce,“ uvedl Jícha a naznačil, kde tým nejvíce tlačí bota.

„Především musíme zapracovat na postupném útoku. Je třeba, abychom se pobavili o systému hry. Naopak dobrá obrana na čele s gólmany nás většinou drží nad vodou,“ vypozoroval.

Zatímco reprezentační áčko se sešlo v Plzni, béčko má sraz dnes v Nymburce. A budou na něm i dvě spojky Lokomotivy M.A.T. Plzeň Roman Bečvář a Vojtěch Šik.