Na kemp v Plzni dostal pozvánku i čerstvý mistr extraligy a hráč Talentu Plzeň Jan Chmelík. Do přípravy se zapojí i explzeňští Tomáš Piroch a Milan Škvařil. Mezi náhradníky jsou Ondřej Šafránek z Talentu a bývalý házenkář Západočechů David Poloz.

Chmelík si své místo na plzeňském srazu vysloužil výkony v letošním play-off Strabag Rail Extraligy mužů, a je tak jedním z hráčů, které budou chtít trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš vyzkoušet.

„Je to naše tradiční akce. Některým hráčům sice v klubech končí sezona dřív, dostávají ale individuální plán a dále trénují, takže s formou a kondicí není problém. Jde spíš o herní stránku. Jde nám o souhru, všechen čas, který stráví hráči spolu, je pro nás důležitý, přestože v Plzni nebudeme mít všechny hráče z týmu, který by měl nastoupit proti Finům. Potřebujeme pilovat obranu, přechod do útoku a hru v postupném útoku. Navíc jsou v nominaci na kemp hráči, kteří jsou v širším výběru a my je chceme vidět,“ vysvětlil význam krátkého kempu v Plzni na svazovém webu trenér Jan Filip.