Většinu prvního poločasu Plzeňanky ztrácely jeden až dva góly, ale v závěru úvodní třicetiminutovky se domácí házenkářky utrhly na čtyřbrankový rozdíl – 8:12 z pohledu DHC Plzeň. Jeho efektivní defenzivní hra na Zoru dokonale platila.

Na začátku druhé půle domácí hráčky vedly o osm branek díky rychlým útokům. Hostující hráčky se dokázaly Olomouci přiblížit na šest gólů, ale domácí házenkářky si vyšší náskok zase vzaly zpět. Plzeňanky nakonec padly 21:27.

„Jeli jsme do Olomouce samozřejmě s tím, že nejsme favorit. Olomouc pomýšlí na něco jiného než my. My se chceme hlavně zachránit, což je náš hlavní cíl. Na druhou stranu, zápas se vyvíjel ze začátku docela slušně, bohužel pak nám utekl začátek druhého poločasu. Myslím si, že konec druhého poločasu jsme hráli dobře, svižně, a až nebudeme dělat hrubé chyby, tak ten zápas bude mnohem vyrovnanější,“ řekl trenér DHC Plzeň Tomáš Jiskra.

MOL liga, 6. kolo:

Zora Olomouc – DHC Plzeň 27:21 (12:8)

Sestava a branky DHC: Mácalová, Šibrová – Kepková, Líbalová 1, Oravcová 5, Bušauerová, Krausová 1, Formanová, Mudrová 3/1, Franzová 3/2, Pejšková 1, L. Galušková 5, Svobodová, Drozdová 1, Ferencová 1, Holečková.

Vyloučení: 1:2. ŽK: 2:3. Sedmimetrové hody: 2/2:3/3. Diváci: 220.