Trio Veronika a Linda Galuškovy a Veronika Mudrová nastřílelo 30 branek Slavie VŠ. HC Plzeň tak prohrál oba vzájemné duely této sezony (na podzim 23:29).

„Zápas nám sedl. Tři holky vstřelily po deseti brankách. Hráli jsme druhou vlnu rychlého útoku, holky se tlačily do rychlého přechodu a soupeřky to nedokázaly ubránit,“ řekla trenérka HK Slavia VŠ Plzeň Jana Galušková.

David Poloz
Jsme rozjetí a dlouhá pauza před finále může být nevýhoda, říká Poloz

Kouč HC Plzeň David Hofírek blahopřál Slavii k vítězství. „Slavia podala vyrovnaný výkon a po zásluze vyhrála. Zápas jsme začali dobře a do desáté minuty prvního poločasu, kdy byl stav 5:6, jsme byli snad i lepším týmem. Bohužel po time-outu domácích jsme se jakoby lekli, že bychom mohli vyhrát a naše hra byla čím dál víc nervóznější,“ zhodnotil na klubovém webu Hofírek.

Jeho svěřenkyně podle něj začaly kupit technické chyby. Poločasový výsledek se zastavil na skóre 18:11 pro Slavii.
„Rozhodnuto bylo v desáté minutě druhého poločasu, kdy jsme měli náskok více než patnáct branek. Utkání jsme nechtěli jen dohrát a odchodit, protože to byl náš poslední domácí zápas. Hráli jsme až do konce, aby si to diváci užili,“ povídala Galušková.

František Rajtoral spáchal sebevraždu. U Doosan arény vzniklo pietní místo.
Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

HC Plzeň nastoupil do druhého poločasu s tím, že nemá co ztratit a chtěl uhrát lepší výsledek. „Bohužel psychika hráček hrála svou roli, a tak jsme pokračovali v technických chybách. Soupeř odskakoval na čím dál větší rozdíl, který nakonec skončil o propastných dvacet gólů. Musím říct, že pokud vytvoříme čtyřicet technických chyb za zápas, tak nemůžeme vyhrát. I přes naši vysokou prohru bych chtěl pochválil brankářské duo Vidršperková, Boháčková, které ač dělalo, co mohlo, tak to bohužel nestačilo,“ mrzelo Davida Hofírka.

HK Slavia VŠ Plzeň – HC Plzeň 40:20 (18:11)

Sestava a branky HK Slavia VŠ: Šibrová, A. Jiskrová – D. Galušková 2, E. Jiskrová 1, Mládová 1, V. Galušková 10/2, Formanová 5, Mudrová 10/2, Kavková, Sedláková 1, L. Galušková 10.

Sestava a branky HC Plzeň: Vidršperková, Boháčková – Šulcová, Dresslerová, Jasanská 1, Drozdová 8, Kovářová 2, Gregorová, Krlišová 1, Vaňková 7/2, Roubalová 1.

Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:2. Diváci: 110.