Již prvý zápas mezi Žatcem a Chomutovem skončil překvapivým výsledkem. Nadšeně hrající domácí tým udolal mistra z Chomutova 15:14.

Ve druhém zápase se střetly dva západočeské celky, Přeštice a Tymákov. Výborně začal Tymákov a po rychlých kombinačních akcích získal čtyřbrankový náskok, který Přeštice do poločasu zlikvidovaly. Podobný obraz měl i druhý poločas, a zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Poté nastoupily opět přeštické ženy, tentokráte proti mistrovskému Chomutovu. Prvý poločas byl v jejich režii a vyhrály jej dvoubrankovým rozdílem. I přes krátký výpadek ve druhé půli dovedly zápas k těsnému vítězství.

Další zápas byl rozhodnut již po několika minutách. Žatecké ženy nedokázaly zopakovat vzepětí z prvého zápasu, Tymákov rychlými kombinacemi doslova rozleptal jejich obranu, jeho brankostroj jel na plné obrátky, o čemž svědčí i konečný výsledek.

Všechno mohl rozhodnout již další zápas mezi Přešticemi a Žatcem. Západočeškám k jistotě postupu stačil bod, ale na tento ošidný výsledek nehrály a od prvých minut se do soupeřek „obuly“. Po čtvrthodině vedly 5:0 a potřebný náskok si i přes krátké zaváhání po přestávce udržely až do konce zápasu.

Poslední zápas, střetnutí vítězů čtvrtfinálových skupin, měl být vyvrcholením, ale byl již utkáním „o ničem“, o postupujících bylo rozhodnuto. Tymákov si vytvořil množství šancí, ale nedokázal je proměňovat, takže si Chomutov vytvořil tříbrankový náskok, kterým také duel skončil.

Vítězem se tak zaslouženě staly Přeštice, úspěch Západočešek potvrdily druhým postupovým místem hráčky z Tymákova.

Dobře se utkání hodnotila oběma trenérům postupujícím týmů. „Nejeli jsme jako favorité, ale s možností překvapit. Napověděl už prvý zápas s Tymákovem, který jsme velkou bojovností dotáhli k remíze. Celý zápas s Chomutovem jsme byli výrazně lepší. Nebýt krátkého výpadku mohlo být vítězství výraznější. Se Žatcem jsme potřebovali udělat bod pro postup do finále. Jak se ukázalo, poslední krok je vždy nejtěžší. Zase jsme se nevyvarovali slabší chvilky, úspěch však slavila naše bojovnost. Jinak musím všechna děvčata pochválit, ať již odehrála téměř celý zápas nebo jen pár minut, každá přispěla svým dílem. V brance Helenu Klinerovou výborně nahradila Soňa Zadražilová, ta hodně svým výkonem pomohla k postupu,“ zhodnotil výkon svých svěřenkyň trenér Přeštic Stanislav Zadražil.

Spokojen byl i tymákovský Milan Bystřický: „Hráčkám jsem několikrát říkal, aby zapomněly na výrazné čtvrtfinálové vítězství nad Přešticemi, že každý zápas je jiný. To se potvrdilo a výsledná remíza byla spravedlivá. Určitě náš vzájemný zápas byl nejlepším duelem celého semifinále. O našem postupu rozhodla vysoká výhra nad Žatcem a díky ostatním výsledkům bylo před posledním zápasem vše jasné. Proto mě v něm děvčata trochu zklamala, připadalo mi, jako by pod dojmem jistého postupu hrála „na půl plynu“. Do finále Českého poháru tak postupují dva západočeské celky, nyní jen aby se nám dařilo i ve finále v Brně,“ přeje si tymákovský kouč.

Výsledky: Žatec – Chomutov 15:14, Přeštice – Tymákov 14:14, Přeštice – Chomutov 15:14, Tymákov – Žatec 27:8, Přeštice – Žatec 16:13, Chomutov – Tymákov 20:17.