Kdyby se počítal pouze druhý poločas, braly by házenkářky HC Plzeň z domácího utkání proti Veselí nad Moravou alespoň bod. Na kdyby se ale nehraje.
První poločas sobotního utkání 16. kola interligy Západočeškám v sobotu hrubě nevyšel, prohrály ho o devět branek 7:16 a celé utkání potom stejným rozdílem 20:29.

„Hostujícímu celku chci pogratulovat, protože vyhrál zaslouženě. My jsme nepředvedly dobrý výkon. Mohlo to být také tím, že jsme na rozdíl od Veselí hrály tři zápasy během osmi dnů, mezi tím chodí holky do práce a neměly moc času na tréninky. Na to se ale nechci vymlouvat. Neukázaly jsme takové srdce, jako v minulém domácím zápase proti Písku," přiznala trenérka Plzně Libuše Škvařilová.

Až do 13. minuty se přitom Plzeň svých soupeřek držela. Od stavu 4:4 ovšem daly hostující hráčky šest branek v řadě, na trefu domácí Petry Drozdové odpověděly dalšími třemi góly a ve 24. minutě se dostaly se do vedení 13:5.

Rozdíl ve skóre postupně narostl až na deset branek a v poslední minutě druhého poločasu snižovala Vendula Šelaisová na 7:16.

Po přestávce si Veselí vytvořilo náskok 12 gólů (23:11 ve 43. minutě), ale Plzeň nesložila zbraně a dál bojovala o co nejlepší výsledek. S nástupem brankářky Katky Dresslerové, která se uvedla chycenou sedmičkou, se domácí házenkářky psychicky zvedly a zápas dotáhly do konce s přijatelným rozdílem devíti gólů.

„Chyběla nám střední spojka Věra Heřmánková, která umí holkám vytvořit střeleckou pozici, a bylo to znát. Naše mladé spojky se tam trápily," všimla si trenérka Plzně.

„Velkou radost mám z Katky Dresslerové, která nastoupila na posledních deset minut a připsala si spoustu úspěšných zákroků," pochválila Libuše Škvařilová brankářku svého týmu.