Kobylisy skončily v minulé sezoně na druhém místě a svými výsledky si říkaly o postup do interligy. Trenér HC Plzeň David Hofírek byl spokojený s výsledkem i hrou děvčat. „Bylo vidět, že je to první zápas sezony, a na holkách se projevovala nervozita. V utkání jsme pořád vedli a zápas dotáhli do vítězného konce. Trochu jsme měli problémy s obranou a se střelbou z dálky. Celkově jsem ale s předvedenou hrou spokojený," řekl kouč.

Velký návrat zaznamenala Pešičková, která si připsala šest branek. „Byla absolutně nejlepší hráčkou a pomohla nám k vítězství," pochválil ji Hofírek.

V dobrém světle se ukázala i posila z Jindřichova Hradce Sabina Jasanská. „Do kádru se dobře zapracovala a s jejím výkonem jsem také spokojený," dodal trenér Hofírek.

HC Plzeň – Kobylisy 28:25 (15:13)

Sestava a branky Plzně: Vidršperková, Boháčková, Dresslerová – Mancellari, Pešičková 6/3, Jasanská 2, Cepníková 2, Drozdová 5, Václavíková 3/3, Bílková 4, Gregorová 1, Krlišová 1, Vaňková 1, Roubalová 3. Sedmičky: 7/6 – 6/5, vyloučení: 5:2.

Druhý plzeňský klub HK Slavia VŠ Plzeň prohrával na Moravě po poločase 12:17. Házenkářky Plzně ale ve druhé půlce stáhly náskok Otrokovic a z Moravy si odvezly remízu. Silného soupeře tak obraly o jeden bod.

Otrokovice – HK Slavia VŠ Plzeň 31:31 (17:12)

Sestava a branky Plzně: Bufková, Jiskrová, Bušauerová 2, Mládová 1, V. Galušková 9/1, Nová 2, Formanová 1, Skuhrová, Mudrová 6/1, Kavková, L. Galušková 10/6. Sedmičky: 4:8, vyloučení: 3:4, ŽK: 1:1, ČK: 0:1.

Ve druhém kole hraje HC Plzeň v Olomouci proti tamnímu B týmu. Házenkářky Slavie VŠ Plzeň čeká domácí premiéra se Sokolem Vršovice. Oba plzeňské kluby hrají v neděli. HC Plzeň v 11.30 hodin, Slavie od 14 hodin.