Plzeňanky sice prohrály víkendový zápas na palubovce favorizované Dunajské Stredy (22:26), ale trenér Richard Řezáč po dlouhé době vyzdvihl výkon hráček DHC.

Základní část nejvyšší soutěže házenkářek se chýlí ke konci a Plzeňanky bezpodmínečně už potřebují bodovat. Tento týden hrají dva zápasy doma proti družstvům ze suterénu tabulky.

„Teď bychom měli už posbírat body, nemáme kam couvat. Pokud chceme bojovat o play-off, musíme tyto domácí zápasy zvládnout,“ prohlásil trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

Nejprve čeká na Západočešky ve středu od 17.30 hodin v hale 31. ZŠ na Lochotíně nejhorší tým MOL ligy, slovenská Stupava. „Do utkání musíme jít s tím, že ho zvládneme, i kdyby se mělo dít nevím co. Abychom se nemuseli po zápase v něm moc hrabat a aby to byla taková generálka na sobotu proti dvanáctému Zlínu. Takže si budeme chtít vyzkoušet i nějaké herní varianty na Zlín. Ale se Stupavou se chceme soustředit na náš výkon,“ uvedl Řezáč.

Zlepšený výkon na palubovce Dunajské Stredy plzeňské házenkářky povzbudil. „Holky to nakoplo. Ale už tréninky minulý týden vypadaly lépe. Myslím si, že se hráčky v hlavách trochu uvolnily a začínají se vracet ke hře, kterou jsme předváděli na podzim. Věřím, že jim to vydrží,“ řekl trenér DHC.

K dispozici bude mít kompletní kádr. „Samozřejmě máme nějaké šrámy z Dunajské Stredy, ale nemyslím si, že by nás to mělo nějakým způsobem limitovat,“ tvrdil Richard Řezáč.

Program zápasů

ST 23. 3., 17.30

DHC Plzeň – Tatran Stupava

SO 26. 3., 15.00

DHC Plzeň – Handball Zlín

SO 2. 4., nebo NE 3. 4.

DHC Slavia Praha – DHC Plzeň

SO 9. 4., nebo NE 10. 4.

DHC Plzeň – Sokol Písek

ST 13. 4.

Ruch Chorzów – DHC Plzeň