Pro Plzeňanky to nebyl jednoduchý zápas, o čemž svědčí hodně branek v jejich síti. „Na úvod sezony to byl kvalitní zápas. Hrálo se v rychlém tempu. Nám se povedl začátek utkání, hned jsme šli do tříbrankového vedení, které jsme prakticky udržovali celé utkání. Dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku a hlavně jsme proměňovali vytvořené šance. Holky bych rád pochválil za týmový výkon, nasazení a touhu po vítězství. Jsem rád, že jsme z prvního utkání s kvalitním soupeřem na jeho palubovce přivezli dva body,“ řekl trenér HC Plzeň Pavel Touš.

HC Plzeň zaznamenal o letní přestávce několik změn. Klub opustila brankářka Kristýna Vidršperková, která přestoupila do Regensburgu, a další brankářka Kamila Boháčková přerušila kariéru kvůli mateřským povinnostem. HC Plzeň získal gólmanku Šárku Vobořilovou.

1. kolo, I. liga: Jindřichův Hradec - HC Plzeň 29:35 (12:15)

Sestava a branky HC Plzeň: Vobořilová, Černíková - Pešičková 11/3, Dresslerová 1, Šelaisová 8/2, Rumlová 1, Bernardová 2, Drozdová 3/1, Kovářová, Sedláková 2, Bílková, Gregorová, Krlišová 1, Vaňková 6.