Písek, který je v MOL lize třetí, začal na hřišti prvoligové Plzně lépe. Náskok navyšoval až na poločasových 16:9. „Asi jsme se lekli toho, že můžeme hrát s Pískem otevřený zápas. Začátek utkání se nám nepovedl, udělali jsme hodně technických chyb, které Písek trestal. Naplnilo se to, na co jsme se před zápasem upozorňovali,“ řekl trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

Sedmigólovým rozdílem utkání i skončilo. „Do druhého poločasu jsme holky trošku namotivovali. Dokázali jsme v něm s Pískem remizovat 11:11, takže utkání určitě bylo hratelné. Mrzí mě, že jsme k zápasu nepřistoupili hned od začátku tak, jak jsme si řekli. Je to dobrá zkušenost pro zápasy v první lize a utkání nám ukázalo, kde musíme hodně pracovat,“ uvedl kouč DHC.

Plzeňanky vstřelily málo gólů ze spojek. „Delší dobu se potýkáme s tím, že spojky nestřílejí z dálky. Šance si přitom vytvoříme, ale asi z bojácnosti se neprosazujeme tak, jak bychom chtěli. Na lepší efektivitě a větším sebevědomí se snažíme pracovat,“ dodal Řezáč s tím, že bude třeba zlepšit i přístup a nasazení do utkání a přidat v kvalitě a provedení útočných akcí.

DHC se musí z neúspěchu rychle otřepat, protože už v sobotu od 14 hodin hraje zápas 6. kola první ligy v Kynžvartě. „Budeme chtít zvítězit. Musíme ale podat stoprocentní výkon oproti zápasu v Jindřichově Hradci, kde se na nás soupeřky těšily, vlétly na nás a my jsme to pak doháněli celé utkání,“ vrátil se ke dva týdny starému duelu.

Plzeň hrála v Kynžvartě druhé kolo Českého poháru před měsícem a půl a vyhrála 22:19. „Kynžvart je sice nováček ligy, ale ukazuje, že nebude úplný outsider. Nečeká nás lehký zápas,“ je jasné Richardu Řezáčovi.

První DHC a šestý Kynžvart dělí jen dva body. „Opírá se o Švihnosovou, která přišla z Mostu, pivotku Tesařovou a levou spojku Friedel, jež dává dost gólů. Osu týmu tvoří spolupráce spojek s pivotem,“ vyjmenoval přednosti Kynžvartu Řezáč.

Ilustrační foto
Klid střídá perná šichta. Sérii zápasů zahájí Škoda duelem s mistry