Hráčky budou trénovat dvoufázově, v srpnu odehrají dvě nebo tři přátelská utkání a první víkend v září odjedou na turnaj do Otrokovic.

Do MOL ligy vstoupí 5. září těžkým zápasem proti Slavii Praha. „Nepovažuji to za úplně nemilosrdný los. Nevadí mi, že máme favorita soutěže hned v prvním kole,“ uvedla trenérka DHC Plzeň Jana Galušková.

Ligový souboj se Slavií bude pro trenérku specifický, protože v týmu soupeřek působí její neteř a bývalá svěřenkyně Veronika Galušková. Navíc za DHC hrají Veroničina sestřenice Linda Galušková a sestra Dominika. „Bude to takový zvláštní zápas, protože se proti sobě utká rodina, a bude asi dobře, že zápas bude rychle za námi,“ řekla Galušková.

Devátého září si DHC předehraje utkání 4. kola s Prešovem. „My soupeře vlastně moc neznáme, ale myslíme si, že proti Prešovu bychom mohli ukázat, že něco umíme,“ je přesvědčena trenérka DHC Plzeň.

Klubová letní příprava zahrnuje dopolední a odpolední trénink. Kombinuje se nabírání fyzické kondice s hrou s míčem. „Celý srpen pojedeme dvoufázově. Máme naplánované soustředění,“ nastínila Galušková.

Takhle se Miroslav Preisinger (na snímku vlevo) podepisoval plzeňským fanouškům po minulé sezoně a dres Škodovky bude slovenský centr hájit také v nadcházejícím ročníku extraligy.
Když se ozval Vlasi, nebylo co řešit, říká Preisinger. Návrat do Plzně vítá

Házenkářky čekají přátelské duely v Regensburgu a proti HC Plzeň. „Možná, že odehrajeme ještě jeden zápas,“ nevyloučila trenérka.

Na turnaji v Otrokovicích by měly odehrát nejméně čtyři zápasy.

Přípravu by měly absolvovat i posily na novou sezonu. „S HC Plzeň jsme se domluvili na hostování Petry Drozdové a Venduly Šelaisové, přijde Eva Svobodová ze Slavie Praha, Dominika Bullová z Písku, dvě pivotky – ze Slavie a z Mostu. Posílí nás brankářka Markéta Mácalová z Poruby,“ vyjmenovala Galušková.

Příprava ukáže, jestli se v A týmu udrží dorostenky.

DHC Plzeň hlásí ztrátu v podobě odchodu talentované mládežnické reprezentantky Julie Frankové do Slavie Praha.