Západočeskému klubu se podařilo změnit hostování mládežnické reprezentantky, osmnáctileté levé spojky Simony Schreibmeierové, na přestup, ze Slavie Praha přišla brankářka Vendula Vrbková a s družstvem se připravují dorostenky Adriana Šindelářová (brankářka), Valentýna Toušová (křídlo), Lucie Benešová (křídlo) a Markéta Polanková (pivot).

„Každý klub prochází vývojem, takže hráčky budou odcházet a přicházet. My nejsme ve fázi, že bychom hledali adekvátní náhrady, ale potřebujeme vychovávat vlastní házenkářky,“ odpověděl trenér DHC Plzeň Richard Řezáč na dotaz, jestli nové tváře jsou dostatečnými náhradami.

Zatím nejistá je situace kolem Andrey Vlachové, která je na mateřské dovolené. „S Andy jsme v kontaktu, ale do přípravy se zatím nezapojila,“ dodal Řezáč.

První týden měly plzeňské házenkářky osm tréninků – tři dopolední a pět odpoledních fází. Od neděle jsou na kondičním týdenním soustředění v Tachově.

„Začátek přípravy je kondiční, první týden byl takový rozběhový a gró kondiční přípravy proběhne v Tachově. Tréninky s míčem a herní fáze přijdou až po soustředění,“ popsal trenér DHC Plzeň.

Plzeňské házenkářky odehrají zhruba sedm přátelských zápasů včetně připravovaného turnaje v Plzni. „Uvidíme, jaká bude odezva družstev na turnaj v Plzni. V přípravě se utkáme s kvalitními zahraničními týmy, jeden soupeř by měl být z MOL ligy,“ řekl Řezáč.

Předminulou sezonu DHC Plzeň překvapil finálovou účastí v MOL lize a ziskem stříbrných medailí. V minulém ročníku těsně nepostoupil do play-off. „Cílem do nového ročníku MOL ligy určitě bude opět hrát na hraně play-off a v Českém poháru se dostat co nejdále,“ prohlásil Richard Řezáč.