V sobotu odpoledne vyhrály nad Olomoucí 19:16 a z devátého místa ztrácí na sedmý celek z Hané pouhý bod. Za dvěma body tradičně táhla Plzeňanky Věra Oravcová, která nastřílela sedm gólů.

Diváci v Plzni neviděli mnoho branek. Domácí házenkářky soupeřkám odskočily hned v úvodu, kdy si vypracovaly vedení 6:3 a o poločase vedly už vysoko 12:6.

Ve druhém poločase se nejvíce Olomouc Plzni přiblížila šest minut před koncem, když Hanačky korigovaly na 17:14 pro Plzeň. Vydřené body si ale Plzeňanky už nechtěly nechat vzít a závěr zápasu si pohlídaly.

Svůj zápas vyhrál i desátý Písek, který drží sestupovou pozici do první ligy. Porubu porazil 21:19. DHC Plzeň si na Jihočešky stále drží náskok pěti bodů.

MOL liga, 17. kolo: DHC Plzeň – Zora Olomouc 19:16 (12:6).

Sestava a branky DHC: Mácalová, Šibrová – Kepková 2, Líbalová 1, Oravcová 7/1, Šmrhová, Sedláková, Michalská, Mudrová 6/1, Franzová 1, L. Galušková 1, D. Galušková, Fousková, Poslední, Svobodová 1, Ferencová. Vyloučení: 6:2. ŽK: 3:1. Diváci: 172.

Hokejisté Mladé Boleslavi hostili rozjetou Plzeň.