Do západočeské metropole přijíždí čtvrtý celek nejvyšší soutěže Veselí nad Moravou. Utkání 9. kola je na programu v neděli od 16.00 hodin v hale 31. ZŠ v ulici Elišky Krásnohorské v Plzni.

Plzeňské házenkářky jsou se čtyřmi body desáté. I když poslední dva zápasy utrpěly vysoké porážky shodně 25:37, tak v prvních poločasech obou duelů se statečně držely. „S porážkami jsme víceméně počítaly, přece jen jsme hrály s nejlepším českým a slovenským týmem Mostem a Michalovci. Obě družstva jsou výkonnostně výš než my. Troufám si říct, že v prvních poločasech, jsme se soupeřkami držely krok, takže to nebyla vysoká porážka už od první vteřiny. Holky se s prohrami docela už srovnaly. Myslím si, že jejich psychické rozpoložení je dobré. Do zápasu s Veselím jdeme s cílem získat nějaký bod a předvést slušný výkon,“ řekla trenérka DHC Plzeň Jana Galušková.

V týdnu měla na tréninku méně hráček kvůli nemoci, zranění a školním povinnostem. „V užší sestavě je to náročnější, ale trénovaly jsme stejným způsobem jako vždy. Zaměřovaly jsme se na odstranění chyb z předchozích zápasů a upřesnění, co a jak dělat, aby se už neopakovaly,“ popsala Galušková.

Trenérka souhlasí, že střetnutí s Veselím nad Moravou bude opět patřit mezi obtížnější. „V podstatě je to stejné jako u Mostu a Michalovic. Veselí je na vyšší výkonnostní úrovni, jsou rychlejší a zkušenější. Věkový průměr našeho družstva je devatenáct dvacet let, jsou to tedy mladá děvčata, která se v extralize rozkoukávají,“ tvrdila trenérka DHC Plzeň.

Západočešky si uvědomují sílu Veselí, které se drží v horní polovině tabulky. Zbraně ale neskládají. „Chceme udělat všechno pro to, aby byl výsledek jiný než s Mostem a Michalovci,“ dodala Jana Galušková.

Už v úterý nastoupí DHC Plzeň k zápasu 3. kola Českého poháru na hřišti prvoligových Vršovic A.

Poté následuje téměř dvouměsíční přestávka kvůli prosincovému mistrovství Evropy.