Tedy týmu, který dosud jako jediný vyzrál v tomto točníku na české mistryně z Mostu. Na konci ledna tam vyhrál 34:29 a pak si připsal i skalpy dalších dvou českých celků – doma porazil Písek 32:23 a ve středu zvítězil i v Porubě 28:22.

V souboji s DHC Plzeň tedy bude Dunajská Streda jasným favoritem. „Jsme v nelehké situaci, z týmu nám vypadly tři hráčky. Tréninkový proces byl výrazně narušen karanténou a dvojím testováním,“ prohlásil plzeňský trenér Richard Řezáč i přes odhodlání hrát.

Kateřina Razýmová se při přesunu ze Švédska
na Vysočinu zastavila doma u Plzně.
Razýmová se mihla doma. Byl to frmol, říká

"Budeme se soustředit hlavně na kolektivní výkon. V posledním zápase jsme se dostali hodně dolů, teď se musíme vracet do herní pohody,“ připomněl kouč HDC Plzeň porážku z domácího zápasu s Hodonínem a k tomuto tématu ještě dodal: „V několika větách jsme si duel s Hodonínem rozebrali a pomyslně jsme vyčistili stůl. Budeme mít možnost prezentovat se proti Dunajské v lepším světle než minule. Ve zkrácené přípravě jsme si nastudovali video a podle toho jsme se připravovali. Dunajská má kvalitní tým, který předvádí účinnou házenou, na každém postu mají nebezpečnou hráčku. Vycházet musíme z dobré obrany a kvalitní spolupráce s gólmankami. Z toho pak můžeme těžit v první a druhé vlně. Samozřejmě, budeme limitovaní abstencí i formou naší přípravy, jsme ale schopni v tomto režimu pokračovat a uvidíme.“