Dukla patří k tradičním soupeřům Lokomotivy. Od začátku probíhajícího ročníku extraligy se s ní střetne již počtvrté. V soutěžních zápasech nejprve Plzeň v Praze prohrála 21:30, ale v domácí odvetě potom tohoto soupeře pokořila v poměru 25:22.

Naposledy se tito dva rivalové utkali před týdnem, kdy Dukla doma v přípravě vyhrála 36:29. „To ale nastoupily oba mančafty bez svých největších tahounů. Teď to bude jinak, oba týmy budou téměř v plné síle. Nám bude chybět jen Martin Šetlík, který plní reprezentační povinnosti na Islandu a Adolf Blecha. Toho vyřadily ze hry pracovní povinnosti,“ vysvětlil absenci dvou opor plzeňské Lokomotivy její trenér Vladimír Haber.

Diváci se dnes naopak budou moci přesvědčit o umění dvou zatím neokoukaných tváří. „Na křídle nastoupí dorostenečtí reprezentanti Petr Vinkelhöfer z našeho SCMka a Petr Linhart. Toho se nám podařilo získat na přestup z pražské Sparty. Je to levoruký hráč, kterých je málo. Patří ve své věkové kategorii k nejlepším. Umí se prosadit herně i gólově,“ byl přesvědčen o talentu nové akvizice Haber.

Dukla patří mezi nejlepší české týmy a zápas jistě slibuje zajímavou podívanou. Vstup na utkání je zdarma.