Zatímco Příchovičtí, kterým po podzimu patří v tabulce první ligy devátá příčka, berou sobotní turnaj pouze jako dobrou přípravu na jaro, Přeštičtí myslí na postup.

„Naším cílem je jednoznačně postup do semifinále poháru,“ říká trenér lídra druholigové tabulky Petr Moravec. „Šance je veliká. Snad s výjimkou Újezda, který je jasným favoritem, jsou ostatní soupeři určitě k poražení,“ myslí si přeštický kouč, který předpokládá, že o druhé postupové místo se jeho svěřenci poperou pravděpodobně se Stupnem.

„Bude záležet na tom, v jakém složení Stupno přijede. Ale většinou se takových turnajů nezúčastňuje v nejsilnější sestavě,“ tvrdí Petr Moravec a dodává: „Tymákov bychom porazit měli, přestože má výborného brankáře a nevyzpytatelný útok. A Příchovice? Ty mají zimní přípravu většinou slabší a my na ně umíme zahrát.“

Trenér příchovického celku Miroslav Hošťálek (na snímku) přiznává, že jeho tým nemá žádné postupové ambice.

„Turnaj bereme spíš jako dobrou přípravu. Chceme si prostě zahrát a trochu se připravit na jarní část první ligy,“ konstatuje kouč TJ Příchovice. „O postup nám určitě nejde. Na to nemáme. Nebyl čas se kvalitně připravit, není ani žádná motivace. V první řadě se chceme udržet v nejvyšší soutěži. To je náš hlavní cíl,“ podotýká trenér Hošťálek.

Zatímco Přeštice se v Plzni představí v kompletním složení (viróza trápí jen Václava Bradu, ale nastoupit by podle slov trenéra Petra Moravce měl), Příchovickým bude ze zdravotních důvodů chybět hned trio zkušených hráčů. „Šanci dostanou mladí hráči,“ dodává Miroslav Hošťálek.