Západočeši se ziskem dvou bodů udrželi na čtvrté příčce v tabulce a v závěrečném kole v Hranicích jim půjde o konečnou třetí příčku.

Při zranění dvou opor plzeňského týmu Tomáše Bokra a Martina Šetlík a sáhl trenér Vladimír Haber k nečekanému povolání bývalého reprezentanta Adolfa Blechy. který po sezoně 2007/2008 ukončil kariéru.

Blecha odehrál na pravém křídle přibližně 25 minut, zaznamenal jednu branku, ale svému týmu byl platný především v obranné činnosti.

„Požádali jsme ho, aby nám pomohl v tréninku, popřípadě i v zápase a on s tím souhlasil. Jestli bude hrát další utkání, je nyní jenom na něm. My ho nebudeme do ničeho nutit,“ uvedl Haber.

Úvod utkání byl pro plzeňský tým jako ze zlého snu. Po devíti minutách prohrávala Lokomotiva 0:5 a vůbec to s ní nevypadalo dobře. Postupně ale získali Západočeši převahu, při dvojnásobné přesilovce srovnali v 19. minutě na 7:7 a Bečvářův gól v posledních vteřinách prvního poločasu znamenal vedení Plzně 11:9.

Po změně stran dokázaly Lovosice ve 47. minutě srovnat na 16:16, ale domácí si rychle opět vybudovali až tříbrankový náskok. Za stavu 22:20 pět minut před koncem utkání přežili plzeňští házenkáři oslabení bez inkasovaného gólu a následná jedna branka na každé straně znamenala konečný výsledek 23:21 pro Plzeň.

„V úvodu jsme byli hodně nervózní a trvalo nám poměrně dlouho, než jsme se vypořádali s absencí Šetlíka. Potom jsme to zlepšili a také díky výbornému Kurialovi nám začala fungovat obrana,“ dodal Vladimír Haber.

TJ Loko M.A.T. Plzeň – HK Lovosice 23:21 (11:9)

Nejvíce branek Lovosic: Miler 6, Motl 4, Šuma 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1:3/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 850.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš, Blecha 1, Holík, Květoň 3, Bečvář 7/1, Šik 3, Škvařil 3, Strýc, Soukup, Vinkelhöfer 5, Šindelář, Linhart 1.
Program posledního 22. kola: Přerov – Jičín, Hranice – Plzeň, Lovosice – Kopřivnice, Dukla – Dvůr Králové, Třeboň – Zubří, Karviná – Frýdek-Místek.