Strašidelný úvod. Jinak se ani nedá popsat začátek českých házenkářů. Výběr trenéra Jana Filipa a Daniela Kubeše se sice už v první minutě zásluhou Kašpárka dostal do vedení, jenže v následujících pěti minutách hned šestkrát inkasoval. Češi dopláceli na laciné ztráty a velmi slabou koncovku. Poté sice došlo na straně českého týmu ke zlepšení – i díky několika skvělým zákrokům brankáře Štochla, ale i tak odcházeli reprezentanti do kabin s pětibrankovou ztrátou.

Začátek druhého poločasu byl na góly mnohem chudší než dějství první. Oba celky zlepšily defenzivní činnost, v české brance navíc i nadále čaroval bývalý hráč Plzně Petr Štochl, který během deseti minut druhé půle pustil za svá záda pouze jeden ruský pokus. Výkon českého brankáře gradoval, stejně jako jeho parťáků v poli. A slušně zaplněná plzeňská hala vycítila šanci. Češi začali po hřišti létat a ve 43. minutě vyrovnali na 19:19. Rusové se ale nesložili a během dalších minut si vytvořili až třígólový náskok.

Závěr utkání ale patřil opět domácím házenkářům, kteří nejprve vyrovnali a tři vteřiny před koncem vstřelili vítězný gól. Jeho autorem byl Roman Bečvář. Do odvety, která se v ruském Permu hraje v úterý (ve 13 hodin SEČ), tak mají lepší pozici Češi.

Martin Boubal.
Hodně to bolelo, svěřoval se Boubal. I tak zvítězil

Česko - Rusko 27:26 (12:17)

Rozhodčí: Jurinovič, Mrvica (oba Chorvatsko). ŽK: Babák, Zdráhala, Zeman - Kalaraš.

Česko: Mrkva, Štochl – Babák 6, Bečvář 2, Číp, Horák 2, Hrstka 6, Jurka, Kašpárek 5, Kotrč 1, Landa, Mubenzem, Škvařil, Šlachta 3, Zdráhala, Zeman 2. Trenéři: Jan Filip, Daniel Kubeš.

Rusko: Grams, Kirejev – Dibirov 2, Gorpok 2, Gorbišin, Kalaraš 2, Kiseljov 2, Komogorov, Kovaljov 3, Mixalin, Ostašenko 1, Santalov 2, Šelmenko 1, Šiškarjov 5, Škurinskij 3, Žitnikov 3.