Plzni se na Zubří dlouhodobě nedaří, od svého návratu do extraligy v roce 2005 odehrála s tímto soupeřem deset duelů a ani v jednom z nich nebodovala.

Naposledy se Plzeň utkala se Zubřím v minulé sezoně ve čtvtfinále play off, kdy prohrála 21:28 a 28:31, a do semifinále extraligy tak postupovali Moravané.

Plzeň sice nyní vede extraligu, ale favoritem je opět domácí celek. „V Zubří se těžko vyhrává a my se spíš budeme snažit taktickou hrou uhrát nějaký slušný výsledek, popřípadě získat nějaký bod. Nejsem ale takový optimista, abych rovnou řekl, že jedeme do Zubří pro výhru,“ zůstává stát nohama pevně na zemi trenér Plzně Vladimír Haber.

V případě vítězství by plzeňští házenkáři prodloužili svoji sérii výher už na sedm zápasů v řadě. Jak toho docílit je jasné. „V první řadě musíme nejen dobře bránit, ale hlavně neztrácet míče. V poslední době se snažíme moc rychle zakončovat, technickými chybami a nepřipravenou střelbou potom odevzdáváme soupeři balon. Narozdíl od domácích zápasů a utkání se slabšími soupeři musíme hrát takticky a na jistotu,“ vidí cestu k dobrému výsledku Haber.

Kouče Plzně nadále trápí zdravotní stav jeho svěřenců. „K nachlazeným Bečvářovi a Vinkelhöferovi se přidal Broško a Šetlík také ještě není zcela fit. Všichni by ale měli v Zubří nastoupit. Potom máme čtrnáct dní pauzu, tak se snad dáme zdravotně dohromady,“ přál si Vladimír Haber.