„Samozřejmě, že jsme dneska spokojenější, protože jsme podali daleko lepší výkon než doma,“ usmíval se pak do televizních kamer dirigent hry plzeňských házenkářů Michal Tonar. „Především jsme víc proměňovali vyložené šance, i když i tentokrát jsme jich v první půli zase několik zahodili. Zůstali jsme však trpěliví a po přestávce jsme náskok navyšovali,“ doplnil Tonar.

Talent tým Plzeňského kraje se domácímu celku poměrně rychle utrhli na 3:7, i když Nové Veselí snížilo na 6:8 v 19. minutě, zbytek první půle patřil hostům. Ti za další tři minuty odskočili zase na 6:10, ve 26. minutě do bylo 9:12, ale místo snižování náskoku přišel další trhák Plzně a v poločase svítil na ukazateli skóre stav na 10:16.

Za deset minut druhé půle Talent odskočil až na rozdíl deseti branek – 12:22. Ani time out Nového Veselí plzeňské házenkáře nezastavil, a přestože v závěru prostřídali sestavu, v níž tentokrát chyběli zkušení Škvařil a Stehlík na spojkách, dovedli zápas k pohodové výhře 36:21. Navíc se postupně na palubovku dostali všichni hráči ze soupisky.

„Dostali jsme od Plzně velkou facku, výborně jim zachytal gólman Šmíd. My jsme se nedokázali prosadit, přitom ve středu jsme si s jejich obranou 1-5 celkem poradili,“ nechápal klíčový miž domácího celku Martin Kocich.

NÁVRAT DO tělocvičen je stále v nedohlednu, přesto zůstává florbalový trenér Roman Surák optimistou.
Pauza je extrémně dlouhá. Snad se to brzy změní, přeje si Surák

Plzeňští házenkáři konečně zvítězili výraznějším rozdílem, ale dobře vím, že jedna vlašťovka jaro nedělá. „Doufám, že na to navážeme v dalších zápas,“ naznačil Michal Tonar, že pro jeho tým přichází klíčová fáze sezony.

V příštím týdnu má Talent tým Plzeňského kraje zápasové volno, protože na středu plánované domácí utkání s Karvinou bylo kvůli srazu národního týmu odloženo až na 3. března. Svěřenci trenéra Petra Štochla se tak představí až 23. února v Karviné a pět dnů na to hostí doma pražskou Duklu.

„Nesmíme se uspokojit jedním podařeným výkonem, protože až doteď to nebylo po Novém roce z naší strany optimální,“ dodal Michal Tonar.

Sokol Nové Veselí – Talent tým Plzeňského kraje 21:36

Poločas: 10:16.Nejvíce branek Nového Veselí: Halíček 5, Korbel a Dodica 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 1/1:4/3. Vyloučení: 2:3. Hráno bez diváků.

Sestava a branky Talentu: Šmíd 1, Herajt – Šafránek 3, Nejdl 5, Tonar 6/2, Šindelář 1, Bogdanič 3, Linhart 6, Vinkelhöfer 1, Douda 2, Režnický 6, Chmelík 1, Říha 1/1, Wildt 1.