Vyhrálo právě Zubří bez ztráty jediného bodu.

Úřadující čeští šampioni z Plzně na úvod turnaje remizovali s polským Glogówem (30:30), pak porazili domácí tým (27:25) a na závěr i Povážskou Bystrici (32:30).

„Byla to výborná herní prověrka. Všichni museli makat naplno,“ pochvaloval si po návratu z Jičína plzeňský kouč Michal Tonar. „I tak se ukázaly naše nedostatky,“ pokračoval, ale nebyl po poměrně úspěšném vystoupení jen kritický.

„Už je vidět mírné zlepšení v defenzivě. Noví kluci začínají pomalu chápat, co po nich chceme. Ty čtyři zápasy v rychlém sledu nám pomohly, výkon jde nahoru,“ doplnil Tonar, který opět protočil všechny hráče z 18členného kádru včetně třetího gólmana, dorostence Křesťana a dalšího mladíka Říhy na střední spojce.

„Pořád je to ještě jenom příprava, i když jsme se samozřejmě snažili uhrát co nejlepší výsledky, být co nejvýš. Nikoliv však za cenu toho, že bychom utavili základní sestavu. Potřebujeme rozehrát všechny hráče z kádru,“ nechal nás trenér Tonar nahlédnout do svých plánů.

Zvlášť zajímavá pro něho byla zejména konfrontace se Zubřím, s nímž jeho tým vstoupí 11. září doma do extraligových bojů. „Bylo ale vidět, že i kvůli tomu oba týmy taktizovaly. Úvodní sestavy měly daleko k optimálu,“ prozradil kouč Talentu.

I tak se ale podle něho síla Zubří ukázala. „Po příchodu zkušených hráčů určitě půjdou nahoru,“ uznal Tonar, který už v tomto zápase postrádal zraněného Chmelíka. K němu pak na marodku přibyl i Ivančev, ale oba by se měli brzy zapojit do přípravy.

Dva důležité mače čekají plzeňský Talent ještě před vstupem do extraligy, v úvodním kole Poháru EHF. První zápas s Haukarem Hafnafjodur je v neděli 1. září na Islandu, domácí odveta pak 7. září od 18 hodin.

K tomuto dvojzápasu směřuje také příprava. „Samozřejmě, že bychom přes první kolo poháru rádi přešli,“ dodal trenér Talentu.

Už pozítří cestuje se svým týmem k zatím poslední jisté herní prověrce do německého Plavna a stále ještě hledá jednoho kvalitního soupeře.

Výsledky Talentu M.A.T. Plzeň

- Chrobry Glogów 30:30 (18:13)

- HBC Ronal Jičín 27:25 (14:9)

- HC ROBE Zubří 21:22 (11:11)

- Povážská Bystrica 32:30

Ostatní výsledky: Zubří – Jičín 28:27, Zubří – Glogów 33:2, Jičín – P. Bystrica 27:31, P. Bystrica – Zubří 25:35, Glogów – P. Bystrica 30:32, Jičín – Glogów 25:26.

Konečné pořadí: 1. Zubří 8 bodů, 2. TALENT PLZEŇ 5, 3. P. Bystrica 4, 4. Glogów 3, 5. Jičín 0.

Sestava Plzně: Herajt, Šmíd, Křesťan – Vinkelhöfer, Šafránek, J. Tonar, Nejdl, Ivančev, Douda, Stehlík, Bogdanovič, Chmelík, Wildt, Kačín, Říha, Šindelář, Macháč, Režnický.