Zatímco obhájce titulu z Plzně vyhrál obě dosavadní soutěžní utkání, Maloměřice jsou bez bodu. „Maloměřice jsou nováčkem, mají na kontě zatím dvě prohry, ale rozhodně nehodláme nic podcenit,“ slíbil trenér Talentu Michal Tonar.

Podle plzeňského pivota Jakuba Šindeláře soupeř dělá spoustu chyb. „Viděli jsme na videu zápasy Maloměřic. Jejich chyby musíme potrestat, abychom měli utkání pod kontrolou, protože potřebujeme pošetřit síly v našem náročném programu,“ řekl Šindelář.

Domácí měli po delší době týden mezi zápasy. „Snažili jsme se hlavně pořádně zregenerovat a doléčit některé šrámy,“ dodal trenér Tonar.

Do nedělního duelu by rád nasadil všechny hráče. „Už jenom proto, že nás potom čeká velice náročný program v extralize a dva zápasy Poháru EHF s izraelským Hapoelem Ashdod,“ vysvětlil kouč Plzně.

Maloměřice respektují sílu soupeře, ale do Plzně nejedou s vědomím prohry. „Naopak máme čistou hlavu a nesvazuje nás žádný tlak, protože nemáme co ztratit. Budeme se soustředit na náš herní systém a pilovat zlepšení přechodu z obranné do útočné fáze. Ve sportu je možné cokoliv, takže od svých hráčů budu očekávat maximální nasazení a důraz,“ uvedl na svazovém webu trenér brněnských Maloměřic Vít Musil.

Předposlední Maloměřice nastřílely nejméně branek z extraligových mužstev.