Série hraná na tři vítězná utkání startuje o víkendu dvěma zápasy v Praze, hrát se bude v sobotu i v neděli od 17 hodin v hale Eden ve Vršovicích.

Ve finále na sebe narazí obhájce českého titulu a letošní semifinalista Vyzývacího poháru. Očekává se urputná bitva dvou tradičních rivalů.

„Jeden z rozhodujících faktorů bude určitě výkon brankářů. V závěru sezony se může Dukla opírat o dva velmi dobré gólmany – Petržalu a Rangla, kteří tým podrží v okamžicích, kdy je to přesně třeba," říká trenér Plzně Martin Šetlík.

„Slušně funguje soupeři také obrana. Pro nás to znamená dohrávat útočné akce a zároveň nedělat nevynucené chyby, abychom Duklu nepouštěli do rychlého útoku," zná recept na úspěch kouč Talentu.

A s jakými cíli jde Plzeň do dvojzápasu v Praze?

„Každý zápas chceme vyhrát. Uvidíme, jak to dopadne. Bylo by ideální opět ukončit sérii po třech zápasech, ale je tu jeden problém. Bude proti nám stát soupeř, který také chce vyhrát," směje se Šetlík.

Systém play-off se hraje v extralize po delší pauze teprve druhou sezonu a Západočeši v něm poprvé zahajují sérii na hřišti soupeře. „Tohle si já moc nepřipouštím. Nám se i venku proti Dukle v posledních letech daří. Navíc se hraje v takovém neutrálním prostředí v Edenu a já věřím, že i nás přijede podpořit hodně fanoušků," těší se na dobrou atmosféru trenér Martin Šetlík, který bude mít k dispozici kompletní kádr.