Po dvou přípravných zápasech v Německu hráli včera házenkáři Talentu Plzeň před domácími fanoušky. Český vicemistr uplynulé sezony se utkal s norským týmem Follo HK. Talent neprohrál ani třetí přátelský zápas a Nory porazil 31:26.

Souboj byl pikantní pro plzeňského křídelníka Davida Poloze, protože Follo HK trénuje jeho otec Dušan. Házenkáři Plzně ukazovali od začátku zápasu, kdo je pánem na palubovce a jejich náskok postupně narůstal až na poločasových 18:12. „Zatím nehoníme výsledky. Opět jsem dal příležitost celému kádru a kluci odehráli podobný čas. Pořád jsme ve fázi nabírání fyzické kondice,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st. V bráně se protočilo trio gólmanů Karel Šmíd, Filip Herajt a Jan Štochl.

Ve druhém poločase si Západočeši udržovali náskok a hostům z Norska nedali šanci dostat se na dostřel méně než šest branek. „S výsledkem jsme spokojení, nikdo se nezranil, což je nejdůležitější,“ uvedl Tonar.

Na konci týdne Talent změří síly na turnaji v Jičíně se slovenskou Považskou Bystricí, Jičínem a jedním z polských týmů první ligy. „Máme necelý týden na to, abychom zapracovali na taktice. Sedneme si a probereme chyby z utkání s Follem. V obraně bylo více chyb než v útoku,“ všiml si trenér házenkářů Talentu.

Zapojení širšího kádru do hry by mohlo pokračovat i na turnaji v Jičíně. Větší ohled by chtěl trenér už brát na výsledek. „Rotace kádru v Jičíně? Uvidíme podle průběhu utkání. Pomalu se ale rýsuje, kdo bude dostávat větší prostor na hřišti. Samozřejmě že budeme chtít na turnaji uspět a začít si budovat respekt vůči soupeřům v extralize, protože o výsledcích už se bude mluvit. Budeme hrát mimo jiné s Jičínem, což je soupeř v extralize,“ konstatoval trenér Tonar. 

Talent Plzeň⋌31

Follo HK⋌26

Poločas: 18:12. Vyloučení: 3:5. ŽK: 3:3.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt, Štochl – J. Tonar 4, Šindelář 5, M. Tonar 4, Stehlík 5, Poloz 1, Ivančev 1, Šíra 2, Chmelík 1, Wildt, Šafránek, Fořt 2, Jonáš 3, Kačín 2, Rom 1.