„Bohužel stále nejsme kompletní. Nemocní jsou Adam Strýc a Dan Fronk, ti mají nějakou virózu. S omezením trénuje Petr Vinkelhöfer, který má problémy s ramenem a u něj to vypadá tak, že nám bude v zápasech chybět delší dobu,“ obává se trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

Zimní přípravu zahájila s Plzní také čerstvá posila s reprezentačními zkušenostmi Petr Kust, který se Talentu upsal na dva a půl roku. Další potěšující zprávou je, že se do plzeňského týmu vrátil Petr Linhart, který si hned v prvním ligovém utkání této sezony proti Karviné poranil koleno a musel podzimní část soutěže vynechat.

„Petr už běhá rovně a má od doktora svůj individuální program, tak aby se dal co nejdříve do kupy. Samozřejmě se neubrání a hází s námi na bránu, ale na normální trénink to ještě není,“ přiblížil Šetlík aktuální zdravotní stav Petra Linharta.

Do branky se ve středu postavili tři brankáři: Jan Misař, Lukáš Hurt a Karel Šmíd. Až ve čtvrtek se připojil k týmu také Radek Motlík a v současné době tedy trénuje Plzeň se čtyřmi gólmany. „Nevím, jak dovolí Radkovi chytat zraněný biceps, ale budeme dále trénovat se čtyřmi brankáři. Počítáme s tím, že během zápasů se budou v bráně točit tři,“ prozradil Šetlík.

A jaký je program házenkářů Talentu pro nejbližší dny? „V prvních dvou týdnech nás čeká nabíraní kondice, je to vše zaměřené na rychlostní vytrvalost a všechno děláme formou herních činností,“ říká Šetlík.

Západočeši absolvují během zimní přípravy také hned sedm přátelských zápasů, postupně se utkají s německými týmy Aue a Erlangen, pražskou Duklou či plzeňskou Košutkou. První z těchto duelů čeká Talent už ve čtvrtek 12. ledna, kdy se od 19 hodin představí na hřišti Aue. Odvetné utkání proti stejnému soupeři se odehraje v sobotu 14. ledna od 17 hodin v Městské sportovní hale v Plzni.