Do ostrého zápasu šli po více než pěti měsících, protože minulý ročník byl kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončen. Navíc pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Hynek – Petr Štochl. A také s novým názvem.

A premiéra to byla nakonec vítězná, Talent tým Plzeňského kraje porazil doma Cement Hranice 26:23.

„Z naší strany to bylo dneska rozpačité, máme co rozebírat,“ uznal pak jeden z trenérů Petr Štochl.

Jeho tým sice v úvodu prohrával, ale poměrně brzy soupeři odskočil – v 18. minutě na 11:6. Ale místo uklidnění přišla nepřesná střelba a chyby v rozehrávce, čeho soupeř využil a dvě minut před půlí srovnal na 12:12. V poločase už však zase vedl Talent – 14:12.

„Mně se nelíbil už úvod zápasu. Až příchodem Petra Linharta se to trochu změnilo,“ vrátil se plzeňský kouč ještě k prvnímu poločasu.

Mariánské Lázně (v černém) vs. Klatovy (v bílém).
Přeštická lavina smetla z cesty dalšího soupeře

Rozhodující se nakonec ukázal nástup do druhé půle, v němž plzeňský brankář nedostal sedm minut gól a Talent odskočil až na 18:12.

Ještě ve 48. minutě vedli domácí o šest branek (24:18), jenže pak zase vypadli z role a dovolili Hranickým, aby zkorigovali stav na 26:23.

„Úvod druhé půle se nám povedl, kluci plnili pokyny, které dostali o přestávce. Ale znovu jsme z toho ustoupili. Asi bude ještě nějaký čas trvat, než si všechno sedne a zažijeme to. Ale s tím počítáme,“ doplnil Petr Štochl.

Jeho hranický protějšek a bývalý reprezentační kouč byl i přes porážku spokojen. „Plzeň byla v rozhodujících momentech disciplinovanější, projevila se její zkušenost. Byli přesnější ve střelbě, nedělali tolik chyb. Chtěl bych pochválit gólmana Klementa, který vystřídal Kučerku a měl tam dobré zákroky,“ zhodnotil utkání trenér Hranic.