Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň opět potvrdili svoji suverenitu a v nadstavbové části extraligy ještě nepoznali hořkost porážky.

V pátečním duelu 5. kola vyhráli svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka na půdě Frýdku-Místku přesvědčivě 31:23 a minimálně do nedělního utkání mezi Hranicemi a Lovosicemi si zajistili na čele tabulky slibný náskok šesti bodů.

Jisté už je ovšem to, že Plzeň získá v této sezoně medaili. Pět kol před koncem soutěže je totiž čtvrtý Jičín už třináct bodů pozadu.

Páteční utkání začal Talent skvěle a ve 14 minutě se dostal do vedení 9:4. Ve 25. minutě sice domácí snížili na rozdíl jediné branky (10:11), ale závěr poločasu opět patřil Plzni.

Hodně vzruchu přinesla poslední minuta první půle. Nejprve zvyšoval Šindelář na 15:11 pro Plzeň, ale vzápětí obdržel červenou kartu za třetí vyloučení hostující Horký a z následné sedmičky snížil domácí Kichner na 12:15.

Po změně stran se Frýdek opět dotáhl na Plzeň na rozdíl jediné branky, ale od stavu 14:15 měl Talent zápas ve svých rukách. Na 30:20 zvyšoval v 59. minutě Blecha a domácí už jen korigovali na konečných 23:31 ze svého pohledu.

Páteční výsledky, skupina o titul: SKP Frýdek-Místek – Talent M.A.T. Plzeň 23:31 (12:15), Jičín – Dukla Praha 23:20 (13:9). Dohrávka 5. kola: Hranice – Lovosice (NE 10.30).