A ambice budou mít vysoké. „Vedení klubu i sponzoři by si přáli být do čtvrtého místa,“ potvrdil Róbert Miček, jednatel klubu.

Trenéři však myslí ještě o stupínek výš. „Já osobně bych rád medaili,“ řekl Vladimír Haber.

Všechny zřejmě navnadilo umístění v minulé sezoně. Do té další navíc vstoupí klub posílen.

Z pražské Dukly se vrací odchovanec plzeňské házené Lukáš Král, z Jičína přichází Ladislav Brykner a zcela nová bude brankářská dvojice. Z dlouholetého angažmá ve Francii se vrací zkušený Radek Motlík, kterého doplní talentovaný Jiří Bavlnka (Přerov).

V kolonce odchodů jsou pouze brankář Kurial, který ukončil kariéru, a Liška se vrátil do Košutky.

Otazník visí nad dalším působením Tomáše Bokra, ten je po dvojnásobné operaci ramena a začne nejspíš v druholigovém béčku.

„Především v posílení kádru vidím velký posun oproti minulému roku. Těší mě především příchod Bryknera, protože post pravé spojky byl naším problémem delší dobu. Osobně hodně očekávám také od nové brankářské dvojice,“ popsal druhý z trenérů Martin Šetlík, který má v klubu na starosti také manažerské záležitosti.

Rozpočet se především kvůli příchodu nových hráčů oproti minulé sezoně navýšil o 700 tisíc, ale ještě není naplněn. „Během srpna nás čekají klíčová jednání. Hledáme generálního partnera,“ prozradil Martin Šafránek, člen oddílového výboru. Podle hlavního sponzora by se pak mohl změnit i název klubu.

Úvod přípravy bude věnován nabírání kondice, především běžecké a silové přípravě.

„Dříve než v letech minulých ji ale začneme kombinovat s herními věcmi,“ upřesnil trenér Haber.

Využívat bude jak známé prostředí Městské haly na Slovanech, tak tělocvičny Talentu. Na hráče také čekají obávané výběhy kolem Boleveckého rybníka
Už o prvním srpnovém víkendu sehraje Talent první dva přípravné zápasy s druholigovým německým Aue. To ale ještě budou trenéři postrádat pětici reprezentantů (Linhart, Vinkelhöfer, Strýc, Škvařil, Květoň), která je na juniorském mistrovství Evropy v Bratislavě.