Ve čtvrtek ovšem v Plzni nešlo o body, ale o charitativní podtext. Mužstva odehrála duel na podporu mladého házenkáře dorostu Talentu Tomáše Matoušíka, který je po dopravní nehodě upoutaný na invalidním vozíku. Výtěžek ze zápasu zhruba 20 tisíc korun bude věnován Tomášovi.

Charitativní utkání vyhrála Dukla 36:32. Byl na něm i Tomáš Matoušík s rodinou. „Jsou vděční za každou pomoc. Nejsme jediní, kdo Tomáše podporuje,“ řekl sportovní ředitel Talentu Plzeň Jan Štochl.

Klub chce dál pomáhat Tomášovi. Třeba sbírkou při nějakém z nadcházejících extraligových utkání jako tomu bylo 8. prosince loňského roku s Brnem.

Ilustrační foto
Zaměstnanci Pilsen Steel budou brzy propuštěni

Osmnáctiletý člen družstva staršího dorostu plzeňského Talentu utrpěl v červenci při dopravní nehodě vážná zranění, lékaři mu diagnostikovali paraplegii dolních končetin.

Jelikož je Tomáš bojovník a chce i nadále žít jako sportovec, potřebuje speciálně upravený invalidní vozík, na který můžete přispět i vy na transparentní účet: 4182841043/0800.

Družstvo staršího dorostu již podpořilo tuto myšlenku částkou pět tisíc korun a výzva vzbudila ohlas i u konkurenčních týmů. Nejen, že vyjadřují solidaritu. Pomoc už přislíbil Sokol Šťáhlavy nebo dorostenci HC Robe Zubří na čele s trenéry Jiřím Mikou a Pavlem Hrachovcem.