Úvod utkání byl na góly skoupý. V 8. minutě šli hosté zásluhou Bryknera do vedení 2:1, ale následné zbytečné vyloučení za zdržování hry Hranice potrestaly a otočily na 3:2.

Početní výhoda jakoby domácí tým nakopla. Třemi brankami nejlepšího střelce zápasu Pavlíčka a dalšími dvěma trefami Doláka se v 16. minutě dostal do vedení 9:5.

Ve 22. minutě už to bylo 11:6 pro Hranice a pětibrankový rozdíl ve skóre trval až do 27. minuty. V závěru prvního poločasu využila Plzeň nabídnutou přesilovku a před odchodem do kabin snížila na 11:14 ze svého pohledu.

Také další výhody jednoho muže v poli Západočeši na začátku druhé půle využili a začali náskok soupeře smazávat. Ve 35. minutě Plzeň srovnala na 14:14 a díky střelecké impotenci domácích hráčů, kteří deset minut nedokázali překonat brankáře Misaře, se později dokonce dostala do vedení.

Za stavu 20:20 hrála Plzeň dlouhou čtyřminutovou přesilovku a mohla zápas definitivně zlomit. Ale nestalo se tak. Nejprve sice nedal domácí Galus sedmičku, ale potom Pavlíček vypíchl hostům míč a z brejkové situace poslal svůj tým do vedení 21:20.

Vzápětí nevyužil šanci srovnat z křídla Linhart a Čadra zvýšil náskok Hranic na 22:20. Tím to ale neskončilo. Domácí hnaní vynikajícím publikem ničili Plzeň v její přesilovce dál a náskok 24:21 se nakonec ukázal jako klíčový. Hosté se sice snažili utkání otočit, ale další tři Pavlíčkovy branky v řadě jim vzali definitivně naději.

Talent podlehl Hranicím 24:28 a v elitní šestce ji udržela jen domácí prohra Jičína s Duklou 18:24.

Na nedělním vítězství Hranic má největší podíl zkušený brankář Kučerka, který v klíčových okamžicích držel svůj tým nad vodou.

TJ Cement Hranice – Talent M.A.T. Plzeň 28:24 (14:11)

Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Semimetrové hody: 3/2:1/1. Vyloučení: 8:3. Diváci: 350.

Sestava a branky Hranic: Fabián, Kučerka – Bednařík 2, Magrla, Pavlíček 9/2, Brož, Čadra 4, Herda, Indrák 4, Bajgar, Galus, Šíra 2, Dolák 3, Weintritt 4. Trenér: Jan Hegar.

Sestava a branky Plzně: Misař, Hurt – Král, Holík, Květoň 6, Bečvář 3/1, Fronk, Šik 2, Škvařil 1, Brykner 5, Soukup, Vinkelhöfer 3, Linhart 4. Trenér: Vladimír Haber.