Jsou před nimi poslední dva zápasy ve Finsku a s Bosnou a Hercegovinou. A v týmu jsou i dva hráči, kteří prošli plzeňskou házenou – odchovanec Roman Bečvář a Leoš Petrovský, který tady hrál před odchodem do ciziny.

Od pondělí absolvuje tým trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše závěrečné soustředění v Praze, odkud se vydá k utkání do finského Vantaa, kde nastoupí ve středu od 17.05. Kvalifikační skupinu pak zakončí český tým doma v Ostravě proti Bosně a Hercegovině, hraje se v sobotu od 18 hodin v Ostravar Aréně.

„Přál bych si, aby přišla plná hala a hnala nás za vítězstvím. Bude to i pro mě nová zkušenost, ještě jsem nikdy v hokejové hale nehrál. Moc se na to těším,“ prohlásil Leoš Petrovský, který získal v dresu plzeňského Talentu tři mistrovské tituly.

Ale doma je na severu Moravy, pochází z Krmelína. A tak věří, že bude mít v hledišti i početnou osobní podporu. „Kamarádi z Krmelína nás jezdí pravidelně podporovat. Byli dokonce i na mistrovství Evropy v Chorvatsku,“ popisoval Petrovský pro svazový web.

On sám má za sebou v dresu německého Bergischeru premiérovou sezonu v první bundeslize, nejkvalitnější klubové soutěži Evropy.

„Jako nováčkovi se nám celkem dařilo. Do poslední chvíle jsme hráli o šesté místo, které zaručovalo evropské poháry,“ doplnil obrovitý pivot. Bergischer skončil nakonec sedmý, se stejným bodovým ziskem jako šestý Füchse Berlín.

Teď ale musí Petrovský zase přehodit pozornost na národní tým. K postupu na evropský šampionát schází udělat poslední krůček. Zvládnou ho?

Zdeněk Soukup

Fotbalistům Viktorie začal letní dril. Na úvod absolvují fyzické testy
Fotbalistům Viktorie začal letní dril. Na úvod absolvují fyzické testy