Pátý celek minulého ročníku nejvyšší české soutěže porazil v sobotu v domácím prostředí Městské sportovní haly na Slovanech německý Coburg 29:28.

Stejného soupeře, který v minulých letech patřil mezi tradiční účastníky druhé bundesligy, ale po minulé sezoně a reorganizaci soutěží klesl o soutěž níže, přitom Západočeši zdolali také ve středu v Lovosicích 27:25.

Vítězství v sobotním duelu ale stálo plzeňské házenkáře mnohem více sil. Po prvním poločase dokonce prohrávali o dvě branky 14:16.

„Nedokázali jsme se vyrovnat s hrou soupeře v postupném útoku. Špatně jsme bránili, Coburg nás přehrával a dohrával míče až na brankoviště do prostoru pivota,“ komentoval utkání plzeňský trenér Martin Šetlík.

Ve druhém poločase ovšem domácí tým zabral a dokázal utkání otočit ve svůj prospěch. „I když se nám nedařilo v obraně, tak družstvo bojovalo a zápas vyhrálo. Velkou měrou na tom měla zásluhu zlepšená úspěšnost střelby, kde jsme se dostali až na hranici 65 procent,“ byl spokojený Šetlík.

K dalšímu přípravnému utkání na Tipgames extraligu nastoupí házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň zítra v Českých Budějovicích, kde od 19 hodin změří síly s rakouským prvoligovým Linzem.