To jsou výsledku, které posunou házenkáře Talentu M.A.T. Plzeň do třetího předkola Poháru EHF.

Cíl těžký, nikoliv nemožný.

Proti ovšem bude silný ruský tým Permskie Medvedi, který navíc bude v neděli mít výhodu domácího prostředí.

Odvetný duel druhého předkola Poháru EHF začne ve Sportovní hale V. P. Suchareva v Permu s kapacitou 2500 diváků v 11 hodin SELČ (15 hodin ruského času).

Zápas v Permu budou rozhodovat kyperští sudí Georgios Panayides a Marios Andreou, delegátem utkání bude Gruzínec Tamaz Tevzadze.

Jasným favoritem je mnohem zkušenější ruský celek, který před týdnem v prvním utkání v Plzni vyhrál 25:23.

Ale Plzeň ukázala, že i ona má šanci na postup. Ve druhém poločase totiž byla lepším týmem a vyhrála ho 13:11.

Perm se může pochlubit především urostlými spojkami a pivoty. Řadu soubojů s ruskými obry má z prvního utkání za sebou také pivot Talentu Jakub Šindelář.

„Bolelo to, ale nebylo to tak strašné. To je házená. Nebyla tam žádná zákeřnost, byly to tvrdé, ale čisté souboje," říká plzeňský Jakub Šindelář.

Západočeši, vědomi si síly ruského soupeře, nastoupili k domácímu zápasu s viditelným ostychem.

„Přílišný respekt tam určitě ze začátku byl. Potom jsme ovšem zjistili, že se s nimi dá normálně hrát a postupně jsme se zlepšovali. Jen je škoda našich neproměněných šancí, klidně jsme mohli o gól dva vyhrát," mrzí českého reprezentanta Šindeláře.

I tak házenkáři Plzně svým výkonem fanoušky potěšili a ti věří, že cesta Talentu Pohárem EHF v neděli neskončí.

„Je to hratelný výsledek, s tím tam také pojedeme. Musíme do toho vlítnout od začátku a není důvod, abychom z nich opět měli nějaký přehnaný respekt," burcoval před dlouhou cestou Šindelář.

K utkání odletěli plzeňští házenkáři v noci na dnešek. Pro většinu z nich bude zítřejší utkání evropskou premiérou na hřišti soupeře.

V prvním kole sice Talent vyřadil italské Bolzano, to se ovšem oba zápasy hrály po dohodě klubů v Plzni.

„Poprvé nás čeká takhle dlouhé cestování, navíc je tam čtyřhodinový časový posun. Uvidíme, co to s námi udělá. Do Permu ale přiletíme v sobotu kolem poledne a máme dostatek času si odpočinout. Věřím, že tak hrozné to nebude," říkal před odletem do Ruska trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

Talent nastoupí k odvetě ve stejném složení jako v prvním utkání v Plzni. Zkušenému brankáři Radku Motlíkovi bude krýt záda mladý Karel Šmíd. Ten v úvodním duelu zlikvidoval Permu hned dva sedmimetrové hody.