Západočeši v první půli domácího zápasu 17. kola extraligy bojovali spíše sami se sebou než proti soupeři a do kabin si nesli pouze jednobrankový náskok 10:9.

„Měli jsme velké problémy v útočné fázi, kde jsme zbytečně ztratili spoustu balonů a nedávali jsme vyložené šance,“ viděl největší problém ve hře svého týmu brankář Plzně Radek Motlík.

Do druhého poločasu ovšem nastoupili Plzeňští jako pokropení živou vodou. Během patnácti minut odskočili soupeři na 17:10, v 56. minutě vedli už 23:13 a celý duel nakonec vyhráli 26:15. „Nevím, co se dělo o pauze v kabině, protože já tam mezi poločasy s týmem nechodím a zůstávám dole v hale. Ale bylo vidět, že si slova trenéra (Martin Šetlík, pozn. aut.) vzali kluci k srdci. Velká změna nastala hlavně v obraně,“ všiml si Motlík a jeho slova dokládá fakt, že Kopřivnice ve druhé třicetiminutovce skórovala jen šestkrát, z toho navíc třikrát ze značky sedmimetrového hodu.

Plzeň se ziskem dvou bodů udržela ve hře o elitní šestku. Nyní na ni ztrácí na osmém místě čtyři body, má však odložený zápas v Zubří k dobru.

„Zbývá nám odehrát šest zápasů a pokud chceme mít jistotu, tak musíme všechny vyhrát. Zlomový bude podle mě domácí zápas proti Jičínu,“ dodal Motlík.